Po niej- szybkie działanie przeczyszczające!.

Witaj!

Dla szybkiego, a jednocześnie łagodnego pobudzenia jelit spróbuj wypić; filiżankę kawy.

U  1/3 populacji zdrowych ludzi kawa działa pobudzająco na motorykę jelit. Następuje wyrazne nasilenie ruchomości jelita grubego  już po 4 minutach od wypicia kawy.

Naukowcy sugerują ,że kawa w jakiś sposób nadaje sygnał pobudzający do jelita grubego poprzez hormony wydzielane po jej kontakcie ze ścianą żołądka lub drogą nerwową.

Zwiększona ruchomość jelit utrzymuje się co najmniej przez pół godziny. Wydaje się bardziej wyrazne u kobiet niż u mężczyzn.

Kawa działa lepiej tylko rano, a w ciągu dnia jej działanie jest prawie żadne. Naukowcy  nie wiedzą jaki składnik kawy działa tak silnie przeczyszczająco. Oczywiste jednak , że nie jest to, wbrew powszechnemu mniemaniu, kofeina.

A więc filiżanka mocnej kawy jest dobrym sposobem w przypadku nagłego zaparcia.

Pozdrawiam,

Maria

Published by

Maria Bereziak

25 lat prowadziłam zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze. Nadal zajmuję się fitoterapią i dietoterapią. Moją misją jest przywracanie Wam zdrowia. W swojej zielarni leczyłam także "serca chore z miłości" Poradz się jeśli cierpisz z powodu swego męża lub partnera. https://leczenieludowe.wordpress.com http:/życiewedwoje.wordpress.com/

2 myśli w temacie “Po niej- szybkie działanie przeczyszczające!.

  1. W stu procentach potwierdzam ! Myślałem na początku ,że to zbieg okoliczności, ale po pewnym czasie przekonałem się, że to reguła. Mocna sypana kawa koniecznie rano, bo po południu już nie działa. Gdy zbliża się połowa filiżanki to już zaczyna gonić. Polecam ten proces przeczyszczenia bez konieczności wizyty w aptece i używania chemicznych wspomagaczy !

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.