Kategorie
Kuchnia i Medycyna

Tłuszcze, które szybciej „odbierają ” młodość.

Witaj,

Najprostszym sposobem zapobiegania starości byłoby całkowite wyeliminowanie z diety utlenionych tłuszczów.Nasze ciało potrzebuje duże ilości składników odżywczych jako zródeł energii oraz materiałów do budowy i regeneracji  tkanek.

Należą do nich tłuszcze, węglowodany i białka.

Wielu specjalistów w dziedzinie żywienia, uważa, że w przeszłości ilość kwasów Omega-6 i kwasów Omega-3 w ludzkiej diecie była mniej więcej równa. Obecnie ta proporcja jest mocno zachwiana w krajach zachodu.

Ludzie spożywają więcej kwasów tłuszczowych typu Omega-6 niż Omega-3. Masowo stosuje się rafinowane oleje roślinne, będących produktem współczesnej technologii  żywienia, tuczenie zwierząt ziarnem,  zwiększoną konsumpcję produktów mięsnych zamiast rybnych oraz mniejsze spożywanie roślin zielonych.

Musisz pamiętać: Tlen lubi tłuszcze. W tłuszczach tlen  rozpuszcza się natychmiast. W obecności tlenu dochodzi do utleniania, czyli  jełczenia tłuszczów. Dlatego należy unikać niektórych tłuszczów.

Najprostszym sposobem zapobiegania starości byłoby całkowite wyeliminowanie z diety utlenionych tłuszczów. Przeważnie są one nieodłącznym składnikiem przetworzonych produktów spożywczych  znajdujących się na półkach sklepów.

Wszystkie zawierają zjełczałe tłuszcze. Są to: krakersy, ciasteczka, ciasta, wypieki w proszku, chrupki, słodycze, pączki, babeczki, ciastka z lukrem, sosy w proszku , majonezy, półprodukty obiadowe, masło orzechowe, sosy, ciasto do pizzy, budynie, jaja w proszku.  Utlenieniu ulega nawet tłuszcz w produktach mrożonych np: w mrożonych kurczakach.

Najbardziej niebezpiecznym skutkiem działania tłuszczów jest nie choroba serca czy nadwaga, lecz przyspieszony proces starzenia. Są tłuszcze, które szybciej „odbierają” młodość. Są to wielonienasycone kwasy tłuszczowe i cholesterol. Najzdrowsze są jednonienasycone kwasy tłuszczowe, występują one na przykład w oliwie.z oliwek.

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe sprzyjają chorobom autoimmunologicznym, nowotworom, chorobom tętnic i osłabieniu układu odpornościowego. Natura nie przeciwdziała spożyciu tak przetworzonych produktów. Organizm podlega takim samym procesom, jak leżący na słońcu kawałek mięsa- tłuszcz w naszym ciele psuje się w podobny sposób.

Autor: Maria Bereziak

Witaj,
Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, wspomagam leczenie konwencjonalne- ziołoterapią . Mój mail: tilikum52@onet.eu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.