Chalcedon ,kamieniem mówców

Witajcie,

Serdecznie Wam dziękuję za wszystkie  gwiazdki. To mnie mobilizuje do jeszcze lepszych wpisów.

chalcedonChalcedon należy do grupy kwarców. Występuje w kolorze białym, białoszarym, szaroniebieskim do jasnobłękitnego.

Biały kamień jest przeświecający, szara i jasnobłękitna odmiana jest przezroczysta i przecinają ją falami jaśniejsze paski.

Nierzadko chalcedon bywa sztucznie barwiony.

Lagodne promieniowanie chalcedonu uspokaja i równoważy usposobienie , sprawia, że jesteśmy mniej drażliwi i podatni na obrazę.

Pomaga zwłaszcza w okresach wielkiego napięcia i wskazany jest dla ludzi, którzy szybko się denerwują lub wpadają w furię.

Z dawien dawna chalcedon był uważany. za kamień mówców. Kto pochucha na niego lub dotknie go językiem obdarzony zostanie talentem oratorskim.

Trzymany w dłoni lub zawieszony na szyi zwiększa żywotność oraz delikatność i harmonię w wyrazie językowym i pomaga pokonać przeszkody w wysławianiu się.

Do tego celu nadaje sie  zwłaszcza odmiana biało- blękitna.

W Tybecie biały chalcedon uważany jest za symbol czystego , białego kwiatu  lotosu.

Wzmaga w nas siły dobroczynno- lecznicze  i budzi macierzyńskie uczucia wobec wszystkich żyjących stworzeń.

A najważniejsze!  Już przed tysiącami lat chalcedon noszono jako talizman chroniący przed slabością, niezadowoleniem i depresją

Zastosowanie lecznicze: Pasiasty chalcedon rozwija siłę leczniczą zwłaszcza w obrębie gardła i krtani.

Stosuj go przy problemach ze strunami glosowymi, przy chrypce w zaburzeniach tarczycy

Biały , przeświecający chalcedon stosuje się  dla pobudzenia laktacji  u karmiących matek. W tym celu chalcedon powinien być noszony na długim łąńcuszku jako wisiorek miedzy piersiami.

Przyporządkowanie astrologiczne:Rak- biały chalcedon, Bliznięta , Strzelec- Błękitno- biały

Pozdrawiam, Maria

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: