Psychiczna operacja? Czemu nie ?

Witaj,człowiek sukcesu

Maltz  proponuje kilka praktycznych  sposobów budowania  pozytywnego obrazu siebie.. Głównym  narzędziem jest wyobrażanie  siebie  w stanie relaksacji  swoich przyszłych działań jako  optymalnych , skutecznych, celowych  i prowadzących do sukcesu / są w wyobrazni  takie, jakie  powinny być.Trening tego rodzaju  sprawia, że w rzeczywistej sytuacji zachowujemy się tak , jak w wyobrazni.

A o to przykład  praktycznych wskazówek: „Miej ciągle przed oczyma obraz siebie  takiego , jakim chciałbyś być , a osobowość   twoja  będzie się w tym  kierunku rozwijała. Czuj się  jak zwycięzca, zobaczysz , że samo wyobrażenie  siebie jako kogoś, kto zwycięsko przełamuje przeszkody  życiowe, działa  jak olbrzymia siła, ułatwiająca  ci rzeczywiście przezwyciężanie  przeszkód życiowych.

”Innym sposobem  budowania pozytywnego  obrazu  siebie jest  przypominanie sobie  i przeżywanie na nowo przyszłych  przyjemnych  sytuacji  naszego sukcesu , powodzenia i chwil szczęścia.

.Pogodne myśli i uczucia zwiększają zadowolenie  z życia, uczą zwykłego bycia szczęśliwym zwiększając niezależność  naszego samopoczucia od zewnętrznych warunków  i okoliczności.

Maltz proponuje , aby  budowanie pozytywnego  obrazu siebie  oprzeć także  na zabiegu , który określa  jako korekcyjną   ” psychiczną  operację”

.Składa sie  z trzech elementów:

. Po pierwsze: chodzi o to , żeby się  powstrzymywać  przed potępianiem  się za swoje działania , przed nadawaniem sobie  w wewnętrznym dialogu  ujemnych etykietek  / np: , ze jesteśmy pechowcami , głupcami itp./ czyli, krótko mówiąc , o odróżnienie  zachowania od osoby.

.Wprawdzie możemy uznać zachowanie za niemądre, ale nie powinno  to prowadzić  do określania siebie  jako głupców, albowiem – wedle  zasady zgodności –  degradowanie  obrazu  siebie stanowi  najkrótszą drogę  do zachowań  zgodnych z tym obrazem.

Po drugie : należy przyjąć i zaakceptować  fakt, iż niepowodzenia , błędy , przykrości , urazy  i inne rany  są w życiu nieuniknione., więc zamiast  nadmiernie się przeciw nim opancerzać  / co prowadzi do ograniczenia możliwości rozwoju  i hamowania działania /, lepiej wkalkulować  je w ryzyko  życia  i wierzyć w możliwość ich zniesienia czy pokonania .

I  po trzecie : omawiany zabieg  polega na powstrzymywaniu  się  przed „rozdrapywaniem”  starych ran i urazów oraz przeżywaniem  dawnych niepowodzeń i przykrości , na pozwoleniu , aby się zablizniły i skoncentrowaniu się  na możliwościach  działania w przyszłości

Skuteczną techniką  stawiania się tym , kim się chce zostać , jest przyjęcie postawy” jak gdyby”. „Jeśli zdecydujesz , by myśleć , czuć  i zachowywać  się tak , jak człowiek  , ktorym chcesz się stać , staniesz się tym człowiekiem ”

Podstawą  tej techniki jest  nauka .W. Jamesa , według ,którego  uczucie przychodzi po działaniu: regulując działanie , na które ma się większy wpływ, można także regulować swoje uczucia

. Zatem -radzi James – jeśli chcesz odczuwać radość , spróbuj działać jako człowiek radosny , a radość pojawi się sama.

I analogicznie : działaj,  jak gdybyś był pewien  siebie, a zyskasz  tę pewność , myśl i zachowuj  się , jak  gdybyś  był człowiekiem  sukcesu – a zostaniesz nim.

Jest to  sposób programowania podświadomości , która dziala zgodnie  z nakazem celu .

Serdeczności, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: