Niebezpieczeństwa związane ze stosowaniem inhalacji

Witaj,inhalator

Warto pamiętać, że każdy zastosowany rodzaj inhalacji powoduje przekrwienie  i rozpulchnienie błony śluzowej dróg oddechowych, a to prowadzi do  zwiększonego wydzielania  wszystkich znajdujących  się w niej gruczołów. Błona śluzowa  w tym stanie staje się bardziej  wrażliwa  na wszystkie czynniki zewnętrzne, a ich  zbyt intensywne działanie  może wywołać  nowy rodzaj  nieżytu błony śluzowej.

Należy zatem przestrzegać  następujących zasad.

1. Nie wychodzić  bezpośrednio po  pobranej inhalacji na przestrzeń otwartą  szczególnie w czasie chłodów.

2. Nie prowadzić rozmów przez co najmniej 20 minut a nawet godzinę, w zależności od stanu krtani, raczej należy zająć się  w tym czasie czytaniem.

3.Zaniechać palenia  papierosów około godziny przed zabiegiem  i dwóch  lub więcej godzin po przyjęciu inhalacji.

Stosując się  do podanych  rad zapobiegamy  uszkodzeniu przekrwionej  błony śluzowej, ale także  a może przede wszystkim uszkodzeniu  lub osłabieniu  tak bardzo wrażliwych mięśni  krtani, dawniej zwanymi strunami głosowymi.

Inhalacje  stosowane w nieprawidłowy sposób i nieprzestrzeganie wyżej wymienionych rad po ich wykonaniu  często powoduje uszkodzenie  krtani, objawiające się niedowładem fałd głosowych  i w rezultacie – bezgłośnością.

Osoby uprawiające  zawody  obciążające krtań,  jak śpiewacy, aktorzy, nauczyciele, lektorzy itp.nigdy nie powinni sami  stosować inhalacji , a porada  specjalisty laryngologa  jest warunkiem  , od którego nie można odstąpić.

Pozdrawiam,Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: