Czy zamrażanie owoców i warzyw jest zdrowe?

Witaj,`mrozone warzywa

Podczas zamrażania  produktów  woda   w nich zawarta  zmienia się w  lód.Wybielanie, suszenie, przechowywanie , a następnie  rozmrażanie jarzyn  i owoców sprawia , ze tracą one  20- 25 % substancji odzywczych Nie bylo by tak żle / w końcu  75-80 %  tych substancji pozostaje / gdyby  nie jeszcze jeden aspekt zamrażania  , o którym rzadko sie pamięta , co dzieje sie z komórkami roślin , kiedy woda w nich zamarza/

Możemy  przypuszczać, ze podobnie, jak to sie dzieje z butelką  pełną wody  zostawioną na mrozie , komórki pękają . Dlatego mrożone warzywa są po rozmrożeniu  miekkie i papkowate.

Ponieważ na opakowaniach zaleca sie  gotować je bez rozmrażania , rzadko widzimy je  w tym stanie . Gdybyśmy zobaczyli  jak wygladają naprawdę , mielibyśmy  wątpliwości , czy w ogóle są jadalne.. Wynika z tego jasno, że głęboko zamrożone  owoce i warzywa ulegają  degeneracji już na poziomie komórkowym.

Pozdrawiam.Maria.

2 myśli na temat “Czy zamrażanie owoców i warzyw jest zdrowe?

  1. A ja od lat słyszę, że najlepszym sposobem , by ” zatrzymać czas” , czyli świeżość, jest właśnie zamrażanie! W zimie trudno o niektóre warzywa( np.kalarepkę) i zawsze wiosną robię mrożonki…
    Prawdą jest to, ze zawsze wrzucam na wrzątek( lub patelnię- np.grzyby)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.