Słone zagrożenie

WitajSÓL,

Wystrzegaj się soli. Jeśli nawet nie podnosi ciśnienia  krwi, to może bez wątpienia uszkadzać tkankę mózgową, powodując mikroudary. Tak twierdzi dr Tobian  po przeprowadzeniu kolejnych  badań na szczurach , którym zastosowano dietę wysoko  i niskosodową.

Nadmiar sodu nie podnosił w sposób istotny  ciśnienia krwi , jednak po 15 tygodniach  100% szczurów padlo, w grupie niskosodowej 12%/. W  ich mózgach  stwierdzono uszkodzenie  naczyń krwionośnych  i martwicę  tkanki mózgowej  wskutek licznych mikroudarów.

 Dr Tobian radzi ograniczyć spożycie soli dla uniknięcia udaru mózgu.

Ma to szczególne znaczenie  dla dwóch grup  wrażliwych na nadmiar soli w diecie – osób po 65 roku życia i Murzynów.

Pozdrawiam.Maria

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: