Potężny przeciwutleniacz.

Witaj,jabłka

Kwercetyna jest potężnym i łatwo dostępnym przeciwutleniaczem. W  stanie naturalnym  spotykamy ją w czosnku, cebuli , porach, zielonej herbacie, brukselce, jabłkach , borówkach, szparagach i pieprzu  kajeńskim.

Kwercetyna  ma wiele   cennych  właściwości prozdrowotnych , ważnych szczególnie  w alergiach, cukrzycy, opryszczce, zbyt dużęj  liczbie płytek i  związanej  z nią nadmiernej lepkości krwi.

Kwercetyna  jest silnym środkiem przeciwzapalnym, działającym na etapie  wcześniejszym niż klasyczne leki przeciwhistaminowe.

Tłumi   reakcję zapalną  ” na starcie ” a nie dopiero ” na mecie”

Kwercetyna  odgrywa ważną rolę w cukrzycy , pobudzając wydzielanie insuliny  i zapobiegając powstawaniu sorbitolu we krwi i tkankach . Sorbitol obecny w niektórych gumach do żucia, nawet tych zalecanych przez stomatologów jako ochrona przed próchnicą jest alkoholem cukrowym znanym z wielu niekorzystnych  działań, włącznie z udziałem  w rozwoju takich powikłań cukrzycy jak  zaćma , retinopatia, i neuropatia.

.Zaleca się osobom chorym na cukrzycę  zwiększenie dziennej dawki  kwercetyny  do 200mg  dziennie/ najlepiej w naturalnej postaci  czosnku i cebuli, znanych  z obniżania poziomu  glukozy/ glikemii/ i cholesterolu we krwi, a także ze zmniejszenia  jej lepkości.

Kwercetyna i kwercetryna przekształcona do   kwercetyny przez bakterie jelitowe działa  również ochronnie  na soczewkę oka/ zapobiegając rozwojowi zaćmy /.

7 responses to “Potężny przeciwutleniacz.

  1. Pomocy:):) wyskoczyła mi w buzi afta:( Czy masz jakiś pomysł na złagodzenie bólu?

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.