Prosto z życia

miś

Witaj,

Jeden z francuskich aromaterapeutów opowiadał o przypadku pacjenta z uporczywym kaszlem typu bronchitowego, który dodatkowo odczuwał swoiste lęki w zamkniętych pomieszczeniach z własnym mieszkaniem włącznie.

Lęki te objawiały się ” brakiem oddechu” co oczywiście wzmagało ataki kaszlu.

Aromaterapeuta zastosował olejek eukaliptusowy, biorąc pod uwagę jego zdolność łagodzenia kaszlu i ułatwiania oddychania, z dodatkiem olejków lawendowego i geraniowego, które łagodzą stany lękowe.

Regularne stosowanie kominka aromaterapeutycznego z takimi olejkami doprowadziło do całkowitego wyleczenia.

Zapewne wiecie,  że liście eukaliptusa to ulubiony przysmak misiów koala.

Zjadane w nadmiarze powodują u tych sympatycznych zwierzątek swoisty rodzaj odurzenia, zdarzający się  i u ludzi w atmosferze zbyt intensywnego zapachu.

Olejek  eukaliptusowy jest jednym z najpopularniejszych składników preparatów wykrztuśnych, odświeżających oddech i antyseptycznych / cukierki , pasty do zębów, krople, syropy /.

Ma przede wszystkim działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

Stosuje się w terapii wszelkich infekcji dróg oddechowych, kaszlu, bronchitu, zapalenia zatok, kataru, ale także przy stanach zapalnych skóry.

Stosuj  do masażu, kąpieli, kompresów oraz inhalacji.

Uwaga: Olejek o silnym działaniu, nie przekraczać 2 kropli na jeden zabieg.Nie używać z lekami homeopatycznymi.

Pozdrowienia, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: