Jakie przetwory pogarszają Twój reumatyzm?

Witaj,zboże

Włoscy  badacze     z uniwersytetu w Weronie opisali przypadek pacjentki , u której dolegliwości  reumatyczne ustąpily , gdy przestała jeść przetwory zbożowe.Do tego czasu  nie miała istotnej poprawy ,   mimo przyjmowania  różnych mocnych leków.Po wyeliminowaniu  z diety przetworów  zbożowych  poczuła się znacznie lepiej  w ciągu trzech tygodni.

Wykonano test prowokacyjny, podając ponownie  podejrzane  o powodowanie choroby pokarmy- w szybkim tempie powróciły bóle , obrzęki  i poranna sztywność.Po całkowitym wyeliminowaniu przetworów zbożowych  z diety pacjentka  nie miała już  więcej dolegliwości stawowych.

Przetwory zbożowe  bywają przyczyną  ataków reumatycznych , co potwierdzają  badania naukowców brytyjskich , którzy wykazali , że kukurydza i pszenica są głównymi winowajcami  w tego typu przypadkach.

Ponad połowa  osób wrażliwych  ma nasilenie dolegliwości  po spożyciu tych  właśnie pokarmów. Wydaje się , ze substancją  odpowiedzialną  za wywoływanie  tego typu  odczynów jest gluten.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

2 comments

  1. Bardzo dobre rzeczy piszesz Maria.:) Naprawdę podziwiam Twoje rozeznanie w temacie zielarstwa i zdrowej żywności.:)
    Od młodych lat przyglądam się przyrodzie i często zbieram i zajadam te leśne i łąkowe, naturalne przysmaki. Kiedy suszki występują w słoikach zapamiętuje ich zapach i nie naklejam już nazwy na opakowania. To taki mój malutki sukces.:).
    Czytałam gdzieś, że odmian reumatyzmu jest ponad 20. Trudno więc wyrokować, że w moim przypadku zadziała eliminacja glutenu, ale warto spróbować (chociaż i tak na co dzień jem 2 kromki czerstwego chleba czarnego) i wyłączyć np. kluchy.;)
    Pozdrawiam serdecznie.

    Polubienie

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: