Jogurt sojowy alternatywą dla tradycyjnego jogurtu.

Witaj,leczenie ziolami zdrowy jogurt sojowy

Jak już wielokrotnie podkreślałam działanie jogurtu polega głównie na utrzymaniu lub przywróceniu równowagi w obrębie  mikroflory jelitowej.

Dzięki tej szczególnej właściwości jest on niezastąpionym pokarmem we wszelkich chorobach jelit, zwłaszcza przebiegających z biegunką lub leczonych antybiotykami..

Alternatywą dla tradycyjnego jogurtu może być jogurt sojowy, produkowany z udziałem tych samych bakterii fermentacyjnych, tyle że z  mleka sojowego a nie krowiego czy koziego.

Mimo , że  nie wszystkim znane są jogurty sojowe,  to już zdobyły sobie rzesze amatorów, nie tylko wśród wegetarianów.

Nie ulega wątpliwości, że jest produktem o licznych zaletach, do jakich trzeba zaliczyć brak cholesterolu i laktozy, obecność wartościowych białek roślinnych i mniejszą kaloryczność w porównaniu z klasycznym jogurtem, przy porównywalnym korzystnym wpływie na mikroflorę jelitową.

Jedna porcja / 125 ml / jogurtu sojowego  dostarcza średnio 5, 8 g białka i zaledwie 90 kalorii.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

1 komentarz

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: