BADANIE SKŁADU LUDZKIEGO WŁOSA

Witaj,laboratorium

Analiza ludzkiego włosa stosowana jest przez niektórych lekarzy do określenia niedoboru  składników mineralnych w  organizmie.

Kosmyki włosów tnie się na krótkie części, myje , a potem poddaje  specjalnym testom, aby potwierdzić, albo wykluczyć obecność określonych substancji.

W niektórych krajach część pracodawców wykorzystuje wyniki analiz, by dowiedzieć się, czy kandydaci do pracy nie biorą zabronionych lekarstw.Budzi to zrozumiały sprzeciw.

Zwolennicy tego typu badań  uważają , że składniki mineralne znajdujące się w ludzkim włosie korelują ze składnikami mineralnymi  znajdującymi się  w organizmie człowieka

Naukowcy uważają,  indywidualne badania za mało wiarygodne, nie są przekonani  o wartości analizy wlosów, wskazują na to , że wyniki badań identycznych próbek  wykonanych przez różne laboratoria sa niezgodne.Nie ma idealnego wzorca  składu mineralnego włosa, a wyniki analizy  mogą być zniekształcone z powodu zanieczyszczenia powietrza, czy też  stosowania przez badane osoby szamponów i farb do włosów.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.