ALTERNATYWNE METODY LECZENIA I ZMNIEJSZANIA BÓLU W BORELIOZIE.

kleszczZWALCZENIE BÓLU – CO MOŻNA ZROBIĆ SAMEMU?

Poniższe wskazówki i zalecenia pochodzą z grup wsparcia dla chorych na boreliozę. Można je także zastosować do leczenia innych dolegliwości. Dlatego są warte wypróbowania / Część 4 /

NIEZBĘDNE KWASY TŁUSZCZOWE

Dr Joseph Burrascano w celu eliminacji dolegliwości bólowych, słabości, odrętwienia i depresji zaleca stosowanie  kwasu linolowego i arachidowego, występujących np. w oleju rybim, olejku z wiesiołka, z czarnej porzeczki lub ogórecznika.

OCZYSZCZANIE JELIT

Przemawia za tym wiele przesłanek. Ważne jest picie letniej wody, herbat ziołowych, dokładnego przeżuwania kleiku ryżowego, robienie odprężających przerw w postaci ciepłych okładów na brzuch.

Niewskazane są mięso, wędliny, kawa ziarnista,czarna herbata, nikotyna , alkohol, cukier. Po antybiotykoterapii zaleca się  zasiedlenie przewodu pokarmowego dobrymi szczepami bakterii za pomocą odpowiednich środków probiotycznych.

ODCZULANIE

Podobne leczy się podobnym- to maksyma odnosząca się do leczenia odczulaniem. W metodzie tej stosuje się  leki homeopatyczne, wytwarzane z mikroorganizmów wywołujących chorobę, z narządów i płynów ustrojowych oraz formę szczepionki zawierającą Borrelia. Podręcznikowa medycyna nie wypowiada się wprawdzie na ten temat. Docent dr med Dieter Hassler w 1998 roku określił leczenie odczulaniem jako ” ranienie ciała”

ODTRUWANIE

Poszczenie, masaże tkanki łącznej z drenażem limfatycznym, stosowanie alg / AFA,Spirulina, Chlorella/   działają odtruwająco.Przy podwyższonym cholesterolu zależnym od przemiany materii można stosować kolestyraminę. Naturalną alternatywę stanowią łupiny nasion babki jajowatej.

OKŁAD ZE ŚRUTU PSZENICZNEGO

Powinien zmniejszać bóle stawowe. W tym celu gotuje się śrut pszeniczny w mieszance zawierającej równe ilości wody i octu, a następnie wstrzykuje się pół mililitra wywaru w lnianą chusteczkę. Gorący okład powinien być stosowany na bolące stawy, zabezpieczony folią i chusteczką higieniczną. Czas działania  2-3 godziny.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.