RYZYKO WYSTĄPIENIA BEZDECHU NOCNEGO U OSÓB OTYŁYCH

BEZDECHWitaj,

Otyłość zwiększa ryzyko występowania wielu problemów zdrowotnych:  m.in. trzykrotnie wzrasta ryzyko wystąpienia cukrzycy, nadciśnienia i bezdechu nocnego, choroby wieńcowej, dny i zwyrodnień stawów. Inne częstsze problemy zdrowotne osób z otyłością to cukrzyca typu 2, zespół metaboliczny, obniżoną odporność, bóle mięśniowo- szkieletowe oraz bóle głowyOkolo 40% mężczyzn z otyłością  i 3 %  kobiet cierpi na zespół bezdechu nocnego wymagający interwencji medycznej. Zespół ten bardzo rzadko występuje u osób o wadze w normie.

Bezdech nocny charakteryzuje się zatrzymaniem przepływu powietrza na co najmniej 10 s / w czasie snu /, zwykle występuje fragmentacja snu oraz spadek tlenu w organizmie o 2-4%.

Przewlekły syndrom bezdechu przejawia się  co najmniej pięciokrotnym zatrzymywaniem oddechu w czasie każdej godziny snu oraz sennością podczas dnia. Powszechnym towarzyszącym problemem jest również chrapanie Dodatkowo u osób z nadwagą  lub otyłością tkanka tłuszczowa na żebrach, brzuchu oraz szyi może obniżać wydolność oddechową podczas snu i utrudniać przepływ powietrza do płuc- problemy  te nasilają bezdech nocny..

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: