CO MOŻE BYĆ POWODEM ZMNIEJSZENIA ILOŚCI SPERMY U MĘŻCZYZN?

BEZDECHWitaj,

Płodność od wieków ludzie wiązali z właściwym odżywianiem. W starożytnej Grecji uważano, że środkiem na płodność, pomagającym w zwłaszcza w urodzeniu męskiego potomka, są suszone nasiona roślin strączkowych, zboża i orzechy.

Z europejskich badań populacji mężczyzn wynika, że przez ponad 50 ostatnich lat z różnych powodów znacznie zmniejszyła się ilość wytwarzanej spermy w ich organizmach. Wśród prawdopodobnych przyczyn tego stanu rzeczy wymienia się alkohol, stres,  oraz zwiększone chemiczne zanieczyszczenie środowiska.

Brytyjskie Ministerstwo Rolnictwa i Rybołówstwa i Żywności bada działanie zanieczyszczeń estrogenopodobnych / występujących w wodach rzek i plastikowych opakowaniach żywności /, które mogą odgrywać taką samą rolę jak żeński hormon estrogen.

Składniki, które sprawiają, że plastik jest bardzo giętki, wyjątkowo łatwo przenikają do produktów zawierających tłuszcz, takich jak frytki, czekolada a nawet mleko.

Czasem znajduje się je także w farbach i kosmetykach, z których po pewnym czasie odparowują.

Naukowcy wskazują na niekorzystne działanie tych składników chemicznej mieszaniny zanieczyszczającej środowisko na nie  narodzone dzieci płci męskiej, które w wieku dojrzałym będą prawdopodobnie niezdolne do wytwarzania zdrowej spermy.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: