CO POMAGA MĘŻCZYZNOM UTRZYMAĆ ZDROWĄ PROSTATĘ?

MĘŻCZYZNABlisko jeden mężczyzna na pięciu zachoruje na zapalenie gruczołu krokowego. Objawia się  ono bólem podczas oddawania moczu, obecnością krwi lub ropy w moczu, gorączką , dreszczami oraz bólem w dole pleców.

Zapalenie prostaty mogą wywołać liczne czynniki, między innymi zbyt częste / lub zbyt rzadkie / wspołzycie płciowe, odwodnienie, podrażnienie okolicy kroczowej wywołane  jazda na rowerze lub jazda konną, a także długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej. Czynnikami działającymi drazniąco na gruczoł krokowy są również kofeina oraz alkohol.

Zapalenie prostaty można leczyć antybiotykami/ w przypadku infekcji / , leżeniem w łóżku oraz ciepłymi kąpielami.

Estrogeny, które pobudzają  wzrost komórek, mogą nasilać objawy zapalenia gruczołu krokowego. Produkty sojowe, tłumiące efekt działania estrogenów, mogą pomóc w zapobieganiu mnożeniu się  komórek układu odpornościowego i w efekcie chronić przed objawami zapalenia prostaty.

W jednym z doświadczeń trzy grupy dorosłych samców szczurów / wszystkie z dziedzicznymi skłonnościami do zachorowania na zapalenie prostaty / dostawały różne pożywienie. W pierwszej grupie stosowano dietę, w której soja była zródłem białka. Druga grupa dostawała żywność bez soi. Trzecia grupę szczurów laboratoryjnych karmiono produktami, które zawierały ” białko sojowe „. Po 11 tygodniach obserwacji stwierdzono wysoką zapadalność na zapalenie gruczołu krokowego wśród szczurów, które nie były karmione soją i dramatyczny spadek fitoestrogenów wydalanych  przez nie z moczem.

Naukowcy doszli do wniosku, że soja  jako pożywienie może wpływać ochronnie na prostatę. Mężczyzni niezależnie od wieku , powinni dodatkowo przyjmować cynk.. W gruczole krokowym znajdują się duże rezerwy cynku. Łagodna niedoczynność prostaty, może prowadzić do zmniejszonej produkcji nasienia. Wszyscy mężczyzni powinni spożywać  produkty bogate w cynk, m. in. ostrygi, drożdże piwowarskie, kiełki pszenicy oraz pestki dyni. Dużo cynku jest w baraninie oraz wątróbce, ale jest tam również  dużo tłuszczu, jeśli chcesz je jeść, rób to z umiarem Mężczyzni powinni również przyjmować dodatkowo do 60 miligramów glukonianu cynku dziennie.Picie  dużej ilości płynów pomaga utrzymać zdrową prostatę.

Pozdrawiam, Marysia

One thought on “CO POMAGA MĘŻCZYZNOM UTRZYMAĆ ZDROWĄ PROSTATĘ?

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.