CO POMAGA MĘŻCZYZNOM UTRZYMAĆ ZDROWĄ PROSTATĘ?

MĘŻCZYZNABlisko jeden mężczyzna na pięciu zachoruje na zapalenie gruczołu krokowego. Objawia się  ono bólem podczas oddawania moczu, obecnością krwi lub ropy w moczu, gorączką , dreszczami oraz bólem w dole pleców.

Zapalenie prostaty mogą wywołać liczne czynniki, między innymi zbyt częste / lub zbyt rzadkie / wspołzycie płciowe, odwodnienie, podrażnienie okolicy kroczowej wywołane  jazdą na rowerze lub jazda konną, a także długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej. Czynnikami działającymi drażniąco na gruczoł krokowy są również kofeina oraz alkohol.

Zapalenie prostaty można leczyć antybiotykami/ w przypadku infekcji / , leżeniem w łóżku oraz ciepłymi kąpielami.

Estrogeny, które pobudzają  wzrost komórek, mogą nasilać objawy zapalenia gruczołu krokowego. Produkty sojowe, tłumiące efekt działania estrogenów, mogą pomóc w zapobieganiu mnożeniu się  komórek układu odpornościowego i w efekcie chronić przed objawami zapalenia prostaty.

W jednym z doświadczeń trzy grupy dorosłych samców szczurów / wszystkie z dziedzicznymi skłonnościami do zachorowania na zapalenie prostaty / dostawały różne pożywienie. W pierwszej grupie stosowano dietę, w której soja była zródłem białka. Druga grupa dostawała żywność bez soi. Trzecia grupę szczurów laboratoryjnych karmiono produktami, które zawierały ” białko sojowe „. Po 11 tygodniach obserwacji stwierdzono wysoką zapadalność na zapalenie gruczołu krokowego wśród szczurów, które nie były karmione soją i dramatyczny spadek fitoestrogenów wydalanych  przez nie z moczem.

Naukowcy doszli do wniosku, że soja  jako pożywienie może wpływać ochronnie na prostatę. Mężczyzni niezależnie od wieku , powinni dodatkowo przyjmować cynk. W gruczole krokowym znajdują się duże rezerwy cynku. Łagodna niedoczynność prostaty, może prowadzić do zmniejszonej produkcji nasienia. Wszyscy mężczyzni powinni spożywać  produkty bogate w cynk, m. in. ostrygi, drożdże piwowarskie, kiełki pszenicy oraz pestki dyni. Dużo cynku jest w baraninie oraz wątróbce, ale jest tam również  dużo tłuszczu, jeśli chcesz je jeść, rób to z umiarem Mężczyzni powinni również przyjmować dodatkowo do 60 miligramów glukonianu cynku dziennie.

Picie  dużej ilości płynów pomaga utrzymać zdrową prostatę.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

1 komentarz

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: