PROSTO Z ŻYCIA

TARCZYCAWitaj,

Dorota odwiedziła lekarza, ponieważ od kilku tygodni odczuwała ból w lewej ręce.Lekarz stwierdził, że pacjentka cierpi z powodu zespołu tunelu nadgarstka, charakteryzującego  się  wielką bolesnością w związku z uciskiem obrzmiałych tkanek przegubu ręki na nerw przechodzący przez nadgarstek.Zauważył on też, że skóra Doroty jest sucha i  chropowata, włosy szorstkie, a twarz obrzękła i blada, co wskazywałoby na pewien rodzaj niedoczynności tarczycy. Podczas wywiadu dowiedział się, że często odczuwa ona  zimno, ma tendencję do zaparć i systematycznie przybiera na wadze. Przeprowadzone analizy wykazały zbyt niski poziom hormonów tarczycy we krwi Doroty.

Ku jej zdumieniu lekarz odkrył, ze z powodu  mających miejsce w przeszłości przypadków zaburzeń tarczycy w rodzinie pacjentki, ona sama obawiała się wystąpienia tego schorzenia u siebie i spozywała produkty o wysokiej zawartości jodu, takie jak owoce morza, wodorosty i rukiew wodną.

Oprócz tego regularnie przyjmowała suplementy jodu. Pogorszyło to jej stan, ponieważ w sytuacji, gdy jej tarczyca wytwarzała  hormony w prawidłowej ilości, nadmiar przyjmowanego jodu zapobiegał ich uwalnianiu do krwi.

Lekarz wyjaśnił Dorocie, że nie można przyjmować suplementów jodu i zalecił ograniczenie spożycia produktów obfitujących w jod. Po kilku miesiącach podczas następnej wizyty, okazało się , że większość poprzednio stwierdzonych objawów choroby zmalało. Dorota była zadowolona, że odzyskała dawną energię i nie odczuwa juz bólu w nadgarstku.

Pozdrawiam, Marysia

Published by

Maria Bereziak

25 lat prowadziłam zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze. Nadal zajmuję się fitoterapią i dietoterapią. Moją misją jest przywracanie Wam zdrowia. W swojej zielarni leczyłam także "serca chore z miłości" Poradz się jeśli cierpisz z powodu swego męża lub partnera. https://leczenieludowe.wordpress.com http:/życiewedwoje.wordpress.com/

2 myśli w temacie “PROSTO Z ŻYCIA

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.