JAK ZABEZPIECZYĆ SIĘ PRZED CHOROBAMI DZIĄSEŁ?

ZĘBYWitaj,

Niewiele osób wie, że więcej zębów traci się przez choroby dziąseł, niż z powodu próchnicy.Choroby te mogą zaatakować każdego, kto nie przestrzega zasad  higieny jamy ustnej i nie stosuje zbilansowanej diety.Cierpiący na alkoholizm, niedożywienie lub Aids oraz osoby leczone sterydami lub niektórymi lekami antykancerogennymi są szczególnie narażone na choroby  dziąseł. Regularne szczotkowanie i usuwanie resztek pokarmu nicią dentystyczną pomaga uniknąć bólu, obrzęku lub stanów zapalnych.

Zapalenie dziąseł to bardzo poważna dolegliwość charakteryzująca się zaczerwienieniem i opuchnięciem dziąseł z tendencją do krwawienia. Jest to związane ze stopniowym tworzeniem się się płytki bakteryjnej na zębach. Leczenie polega na dobrej higienie jamy ustnej oraz usuwaniu błon bakteryjnych przez stomatologa.

Jeśli zapalenia  dziąseł  nie wyleczy się , może dojść do  paradontozy, czyli zaawansowanej infekcji dziąseł. W wyniku tego schorzenia zęby najpierw obluzowują się, a potem wypadają.

Krwawiące dziąsła mogą być niedoboru witaminy C  w organizmie. Aby temu zapobiec, należy  jeść duzo świeżych owoców i warzyw.

Choroby zębów  są wyjątkowo częste, choć łatwo można im zapobiegać. Wystarczy przestrzegać zasad zbilansowanej diety i regularnie czyścić zęby, a to  sprawi, że wystarczą  na całe życie.

Pozdrawiam, Marysia

2 myśli na temat “JAK ZABEZPIECZYĆ SIĘ PRZED CHOROBAMI DZIĄSEŁ?

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.