WITAMINA D: WPUŚĆ DO SWEGO ŻYCIA ODROBINĘ SŁOŃCA

SŁONECZKOWitaj,

Promienie ultrafioletowe światła słonecznego pobudzają tłuszcze zawarte w skórze do produkcji witaminy D, która wraz z wapniem i fosforem uczestniczy w tworzeniu silnych zębów  i kości.

Badania wykazują, ze w regionach o małym nasłonecznieniu / i zmniejszonej produkcji witaminy D PRZEZ ORGANIZM ODNOTOWUJE SIĘ WIĘCEJ PRZYPADKÓW ZACHOROWAŃ NA NOWOTWÓR OKRĘŻNICY.

Poza tym badania dowiodły, że witamina D i wapń spowalniają  utratę kośćca, która ma naturalnie miejsce u kobiet w czasie zimy, a to zmniejsza ryzyko zachorowania na osteoporozę. Dzieje sie tak, gdyż w czasie zimna i zmniejszonej ekspozycji na promienie słoneczne zmniejsza się aktywność  fizyczna , stąd proces utraty masy kostnej jest szybszy w miesiącach zimowych/ .

Duzo witaminyD znajduje się w tłustych rybach / w makreli, łososiu i sardynkach / oraz we wzbogaconych produktach mlecznych. Dzienne zapotrzebowanie na witaminę D  wynosi 20 mikrogramów.Bardzo wysokie dawki witaminy D podawane długo mogą być toksyczne.

 

2 myśli na temat “WITAMINA D: WPUŚĆ DO SWEGO ŻYCIA ODROBINĘ SŁOŃCA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.