JAK OSZUKAĆ MATKĘ NATURĘ ZA POMOCĄ FITOESTROGENÓW?

bazarekWitaj,

Wielu badaczy wierzy, że fitoestrogeny mogą w korzystny sposób wpływać na równowagę hormonalną i dzięki temu zapobiegać zachorowaniu na nowotwory hormonalnie zależne.

Fitoestrogeny sĄ zbliżone budową do estrogenów wytwarzanych przez organizm ludzki Są tak podobne , że mogą  doslownie  ” oszukać ” komórki , każąc im ” myśleć” , że Są prawdziwymi hormonami.

Chociaż fitoestrogeny są o wiele słabsze od naturalnych estrogenów, to gdy pojawią się  w odpowiednim stężeniu, są w stanie wyprzeć naturalne estrogeny z miejsc wiążących w komórkach estrogenowrażliwych. Jedna z teorii głosi, ze jeśli miejsce receptorowe estrogenu jest zajęte przez słabszy fitoestrogen, silniejsza postać estrogenu nie może  się w tym miejscu  przyłączyć  i wywołać zmian, czasem szkodliwych w komórkach

Kilka badań wykazało, że kobiety, w których krwioobiegu utrzymuje się  wysoka zawartość fitoestrogenów, mają niższy poziom bardziej aktywnych estrogenów.

Dla przykładu, w jednym z badań porównywano poziom estrogenów u Japonek z jego poziomem u Amerykanek rasy kaukaskiej / białej /. Naukowcy wybrali  do obserwacji  Japonki  zamieszkujące  tereny wiejskie, pozostające na tradycyjnej japońskiej diecie, uboższej w tłuszcz, bogatszej zaś w produkty sojowe / bogatszej w fitoestrogeny  / od diet kobiet zamieszkujących uprzemysłowione tereny miejskie.

Nawet  po wzięciu poprawki na większą masę ciała i rozmiary ciała, poziom estrogenów u Amerykanek był dużo wyższy niż u Japonek.

Badacze odnotowali, ze wyższy poziom estrogenów może wyjaśniać , dlaczego Amerykanki umierają na raka piersi cztery razy częściej od Japonek.

Pozdrawiam, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: