NA CZYM POLEGA ” TRIADA” SPORTSMENKI ?

tancerkaWitaj,

‚Triada sportsmenki ” / female athlete triad/ to zespół określonych dolegliwości zdrowotnych – coraz powszechniejszy u kobiet uprawiających sport

Składają  sie nań zaburzenia odżywiania, brak miesiączki i osteopenia, czyli zmniejszenie masy kostnej. Kobiety uprawiające  gimnastykę, taniec, pływanie, łyżwiarstwo i biegi są szczególnie narażone na triadę sportsmenki, muszą bowiem nieustannie  dbać o linię i formę.

Brak miesiączki , występuje znacznie  częściej u lekkoatletek. Wiąże się to  ze zmniejszeniem stężenia estrogenów, co może przyczynić się do rozwoju osteopenii i osłabienia kości.

Punktem wyjścia większości zaburzeń odżywiania jest dieta niskokaloryczna. Nadmierna aktywność fizyczna to kolejny objaw tej przypadłości. Żeby terapia odniosła pożądany skutek, lekarz musi wziąć pod uwagę wszystkie wymienione czynniki i podjąć stosowne leczenie.

Pozdrawiam, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: