Jak chroni się życie obywateli w społeczeństwie eutanazji- część I

hOLANDIAWitaj,

„Zwolennicy eutanazji poza Holandią przypisują duże znaczenie przepisom  zabezpieczającym, które mają chronić życie obywateli i zapobiec wykroczeniom.

Holenderskie ” reguły skrupulatnego postępowania w przypadkach eutanazji ” opracowane przez Królewskie  Towarzystwo Lekarskie i sądy i w 1993 ratyfikowane przez parlament , uważa się  za przykład takich zabezpieczeń.

Jest to niesłuszne mniemanie. Jak wiemy z badań przeprowadzonych przez rząd holenderski, lekarze nie zważając na „reguły” rokrocznie uśmiercają nawet chorych, które nigdy nie wyraziły zgody na eutanazję. Lekarze nie liczący się z ” regułami ” uśmiercają nawet chorych, którzy stanowczo i dobitnie sprzeciwiali się  eutanazji.

Wiadomo również z badań rządowych, że wbrew ” regułom” lekarze samowolnie wstrzykują śmiertelne dawki leków pacjentom, którzy prosili tylko o uśmierzenie bólu. „Reguły” nie chronią więc życia obywateli.

Ochrona życia  obywateli przed działaniami lekarzy po prostu nie jest potrzebna. ” Myśl, że pacjentów trzeba chronić przed lekarzami, byłaby dla  Holendrów zupełnie obca i niezrozumiała”- oświadczył jeden z czołowych holenderskich praktyków i propagatorów eutanazji, dr Herbert Cohen. Od czasu jak opinia publiczna, władze i lekarze w Holandii uznali eutanazję za dobry uczynek, w jurysprudencji, zaklada sie z góry, że lekarz, który dokonał eutanazji, postąpił słusznie. Bezbolesna śmierć jest dobrodziejstwem dla beznadziejnie chorego, niezależnie od tego, czy spowodowano ją za zgodą chorego czy bez jego wiedzy.” Reguły ” nie chronią życia obywateli, ale też nie jest to ich zadaniem. Dr Herbert Hendin, psychiatra, dyrektor Amerykańskiej Fundacji dla Zapobiegania Samobójstwom, który dokładnie badał eutanazję i napisał o tym bardzo dobra książkę, doszedł do wniosku, że holenderskie ” reguły skrupulatnego postępowania ” nie po to wprowadzono, by chronić pacjentów.Są to wskazówki dla lekarzy, jak mają postępować, aby uniknąć niepotrzebnych dochodzeń. Wszyscy holenderscy rozmówcy dr. Hendina tak właśnie te ” reguły ” traktowali”

.Cytat pochodzi z książki  ” Przysięga Hipokratesa”dr. Fenigsena

 

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.