Największym wrogiem cery naczynkowej są czynniki atmosferyczne / niskie oraz wysokie temperatury, wiatr, długotrwałe przebywanie na słońcu, korzystanie z solarium oraz nieodpowiednio dobrane kosmetyki.
Co sprzyja powstawaniu tzw. ” pajączków „?
Zwróć uwagę, czy w stosowanych przez Ciebie kosmetykach nie ma substancji, które mogłyby dodatkowo podrażniać skórę. Unikaj gorących napojów, alkoholu, ostrych przypraw czy stresu. Nie narażaj skóry na kontakt ze zbyt ciepłą wodą oraz nie podrażniaj jej peelingiem czy mocno złuszczającym naskórek żelem do mycia twarzy.
Co charakteryzuje skórę naczynkową?
Cechą charakterystyczną tzw. cery naczynkowej jest kruchość naczyń krwionośnych i ich wrażliwość na różne czynniki jak np: składniki produktów kosmetycznych, produkty żywnościowe oraz czynniki atmosferyczne. Problem z naczynkami może być związany ze zmianami w gospodarce hormonalnej organizmu, z czynnikami emocjonalnymi lub zmianami w fizjologicznym funkcjonowaniu organizmu / układ pokarmowy, układ krażenia /.
Jak dbać o skórę ” naczynkową „?
Stosuj kosmetyki zawierające substancje eliminują rumień i stan zapalny np : wyciąg z ruszczyka powodujący obkurczanie naczyń, wyciąg z kasztanowca- wpływający korzystnie na elastyczność i szczelność ścianek naczyń, redukujący efekt zaczerwienienia i miejscowe przebarwienia skóry. Pamiętaj o właściwej diecie również o suplementacji witamin wzmacniających naczynia krwionośne takich jak : rutozyd, diosmina, witamina K i witamina C.