Co jest największym wrogiem cery naczynkowej?

cera naczynkwaWitaj,

Największym wrogiem cery naczynkowej są czynniki atmosferyczne / niskie oraz wysokie temperatury, wiatr, długotrwałe przebywanie na słońcu, korzystanie z solarium oraz nieodpowiednio dobrane kosmetyki.

Co sprzyja powstawaniu tzw. ” pajączków „?

Zwróć uwagę, czy w stosowanych przez Ciebie kosmetykach nie ma substancji, które mogłyby dodatkowo podrażniać skórę. Unikaj gorących napojów, alkoholu, ostrych przypraw czy stresu. Nie narażaj skóry  na kontakt ze zbyt ciepłą wodą oraz nie podrażniaj jej peelingiem czy mocno złuszczającym naskórek żelem do mycia twarzy.

Co charakteryzuje skórę naczynkową?

Cechą charakterystyczną tzw. cery naczynkowej jest kruchość naczyń krwionośnych i ich wrażliwość na różne czynniki jak np: składniki produktów kosmetycznych, produkty żywnościowe oraz czynniki atmosferyczne. Problem z naczynkami może być związany ze zmianami w gospodarce hormonalnej organizmu, z czynnikami emocjonalnymi lub zmianami w fizjologicznym funkcjonowaniu organizmu / układ pokarmowy, układ krażenia /.

Jak dbać  o skórę ” naczynkową „?

Stosuj  kosmetyki zawierające substancje eliminują rumień i stan zapalny np : wyciąg z ruszczyka powodujący obkurczanie naczyń, wyciąg z kasztanowca- wpływający korzystnie na elastyczność i szczelność ścianek naczyń, redukujący efekt zaczerwienienia i miejscowe przebarwienia skóry. Pamiętaj o właściwej diecie również o suplementacji witamin wzmacniających naczynia krwionośne  takich jak : rutozyd, diosmina, witamina K i witamina C.

 

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: