Doskonałe ćwiczenia na biodra

biodraĆwiczenia te wpływają  doskonale nie tylko na biodra, lecz także na plecy i kolana.Możemy je wykonywać na podłodze albo w łóżku. Są przeciwwskazane dla osób po całkowitej wymianie stawu kolanowego lub biodrowego.

Zginanie

Przyciągnij najpierw lewe, a potem prawe kolano do klatki piersiowej. W razie potrzeby możesz sobie pomóc rękami. Powtórz ćwiczenie, przyciągając na przemian lewe i prawe kolano. Spróbuj zwiększyć liczbę powtórzeń do 5. 10 i wreszcie 20.

Przyciągnij do klatki piersiowej oba kolana naraz. Wytrzymaj w tej pozycji 6 sekund, następnie zacznij się powoli turlać z boku na bok z podkurczonymi kolanami. Ostrożnie wyprostuj nogi. Powtórz ćwiczenie stopniowo zwiększając liczbę powtórzeń do 5, 10 i wreszcie do 20.

PRZYWODZENIE

Ćwiczenie to można wykonywać w pozycji leżącej na podłodze lub łóżku. Ułóż się na plecach z wyprostowanymi lub lekko zgiętymi kolanami, odwiedz lewą nogę w bok, po czym wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz  to samo z prawa nogą. Stopniowo zwiększaj liczbę powtórzeń do 5, 10 i wreszcie 20 na każdą nogę z osobna. Powtórz ćwiczenie 2 razy dziennie.

Rozciaganie

Ćwiczenie można wykonywać w pozycji leżącej na brzuchu, na podłodze lub łóżku. Trzymaj nogi wyprostowane, po czym unieś lewe udo około 20 cm  nad podłoże. Wytrzymaj w tej pozycji, licząc do 6. Powtórz to samo z prawa nogą, następnie znów z lewą, stopniowo zwiększając liczbę powtórzeń do 5, 10 i wreszcie 20  na  każdą nogę z osobna. Ćwicz dwa razy dziennie.

Obroty

Ułóż się na plecach  na podłodze lub łóżku. Trzymając nogi wyprostowane, obróć kolana do wewnątrz i zetknij stopy palcami. Następnie obróć kolana na zewnątrz. Powtórz ćwiczenie, stopniowo zwiększając liczbę powtórzeń do 5, 10 i wreszcie 30. Ćwicz 2 razy dziennie.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.