Jak tanio się wzmocnić?

pietrucha„Pomaga mężczyznie wsiąść na konia” mówi ludowe porzekadło. Oczywiście mowa  o natce pietruszki , której zawsze przypisywano właściwości wzmacniające . Stosowano ją , aby poprawić męską potencję.

W  starożytnym Rzymie  karmiono nią gladiatorów przed walką- uważano, ze nie tylko  wpływa na ich męstwo , ale i podwaja siłę mięśni.Natka pietruszki dostarcza  dużych ilości manganu ,zelaza, potasu i kwasu  foliowego. Wyjątkowo duży jest udzial  witaminy C.

Dzięki  beta-karotenowi  neutralizuje wolne rodniki. Poza tym  ofiarowuje  bioflawony , uchodzące za substancje  uszczelniające naczynia, przeciwzapalne, antyalergiczne i antyrakotworcze oraz te substancje , ktorych dzialanie przypomina estrogeny.Znaczenie dla zdrowia: :natka pietruszki jest idealnym  środkiem do „oczyszczania  i robienia porządków” od wewnątrz i na zewnątrz, gdyż przeciwdziala niedokrwistości  i niedomaganiom pęcherza  moczowego, prostaty oraz nerek  .Natka pietruszki pomaga watrobie w odtruwaniu organizmu .

Substancje czynne w pietruszce  pobudzają ukrwienie  tkanek płuc, żołądka ,jelit oraz przemianę materii.Ponieważ  wspomagają one wszystkie  organy wydalnicze , włączając w to skórę, olejki zawarte  w natce pietruszki  mogą być pomocne w kaszlu, reumatyżmie, dnie moczanowej, egzemie,  problemach z menstruacją, cellulitisie.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.