Pokochaj pszczoły! Stwórz dla nich ogród.

ciekawy ulWitaj,

 

 

Dla maksymalnej produkcji nektaru i pyłku, ogród powinien być w pełnym słońcu, a rośliny posadzone w grupy po pięć lub więcej.Wznieś kratę lub inną formę osłony, jeśli miejsce nie jest osłonięte, inaczej pszczoły będą zwiewane przez wiatr.

Koniczyna, lipa i drzewa owocowe, rzepak, gorczyca czarna i biała, gryka, wrzos, wierzbówka i mniszek to najważniejsze rośliny miododajne.

 Poniższe rośliny, wymienione w kolejności kwitnienia, zapewnią nektar przez cały rok: rannik, szafran, jasnoty, niezapominajki, rozmaryn, kocimiętka, wielosił błękitny, ogórecznik, nostrzyk, cząber,  macierzanki, żmijowiec zwyczajny, czosnek, rumianek, alkanna barwierska, anyż, hyzop,  cykoria, len, szałwia, fenkuł, maki, krokosz barwierski, szczeć, kozłek, werbena, bazylia, nagietek, szanta, ślaz piżmowy,majeranek, dziewanna, nawłoć, mięta, słonecznik.

Aczkolwiek ul jest tradycyjnym elementem ogrodu ziołowego, nie powinien w nim stać. Pszczoły ignorują rośliny w promieniu około 15 metrów od ula, gdyż ten obszar może być skażony przez usuwane przez pszczoły odpadki i nieczystości.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.