Czy wiesz skąd pochodzi ból?

bólWitaj,

Ból ma dwa zródła : umysł i ciało.

Czasem jest powodowany przez umysł i utrzymywany przez ciało, a innym razem powodowany jest przez ciało i utrzymywany przez umysł.

Gdyby któraś z tych części ludzkiej istoty była nieobecna, nie uczestniczyła w bólu sugerowanym przez drugą część istoty, to ból nie mógłby istnieć, a nawet gdyby zaistniał, to szybko znikłby.

Ciało będąc sługą umysłu, nie posiadając żadnej swojej własnej wolinie może nigdy odmówić znoszenia bólu podsuwanego przez umysł.Jedynie umysł mógłby odmówić, o ile zostanie w tym celu wytrenowany.

Doktryna jaka niektórzy ludzie utrzymują, a mianowicie, że nie ma takiej rzeczy jak ból jest bardzo pomocna w treningu umysłu, choć można kwestionować jej prawdziwość.

Jeżeli prawdą jest, że nie ma takiej rzeczy jak ból, to może być to prawdziwe tylko w tym sensie, że wszystko na tym świecie jest iluzją, nie posiada swego własnego, odrębnego bytu, faktycznie  nie istnieje. gdy zostanie porównane z najwyższą rzeczywistością.

Gdy jednak człowiek twierdzi, że tylko ból nie istnieje, a radość istnieje i wszystko inne też, wtedy on jest w błędzie.

Derwisze próbowali uodpornić się na ból przez zadawanie sobie okrutnych ran, takich jak chłostanie nagich ramion, cięcie mięśni ciała, przebijanie  ciała nożami.

Przez to odkryli oni pewna prawdę i dali ją myślącemu światu : myśl, że umysł może odrzucić uczestnictwo w cielesnym bólu i wtedy ten jest odczuwany dużo słabiej, niż przy udziale umysłu.

Gdy umysł wybiega na przyjęcie cielesnego bólu czy toi przez strach czy użalanie się nad sobą, to zwiększa go i czyni dużo większym niż byłby w innym razie.

Udział jaki strach czy użalanie się nad sobą wnoszą do bólu wynosi  dziewięćdziesiąt pięć procent i  pierwszą rzeczą  jaką uzdrowiciel musi zrobić w leczeniu cierpiącego pacjenta jest wymazanie bólu z powierzchni  jego umysłu przez zastosowanie sugestii i uzdrawiającej mocy.

Wtedy z braku wsparcia ze strony umysłu ciało musi zrezygnować z bólu, gdyż bez umysłu nie posiada żadnej siły zdolnej dłużej utrzymać ból.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.