Wpływ pożywienia na zdrowie

owadWitaj,

Tajemnicą przyrody jest to , że jedno życie ściśle zależy od poświęcenia innego życia. Tak właśnie jak wszystkie mięsożerne zwierzęta żyją kosztem mięsa innych zwierząt, a czasem kosztem mięsa swego własnego gatunku. To dowodzi, że życie podtrzymuje  swe ciało przez te same składniki, z których jest zbudowane. Ciało człowieka jest zbudowane z żywności, którą zjada, a jego życie  rozwija się stosownie do tego życia, które przyjmuje w pokarmie. Drobne owady żyjące na kwiatach stwarzają w swych ciałach ich piękno. Małe owady żywiące się liśćmi czasami stają się zielone i piękne jak listek, ale te żyjące w ziemi i w nieczystościach maja stosowne do tych miejsc ciała.

To uczy, że ciało człowieka zależy od żywności jaką przyjmuje.

Każda zgnilizna w warzywach, które spożywa i każda choroba w zwierzęciu, którego mięso zjada, wszystko to ma wpływ na jego zdrowie.

Bramini, niegdyś  najwięksi  na świecie ludzie nauki i filozofii zawsze brali to zagadnienie pod uwagę i zawsze znajdowało  się w rasie Braminów umysły inteligentne i wyższe.

W naszym świecie chociaż wciąż dyskutuje się  na temat higienicznego życia , ludzie popełniają  te same błędy. Przykładem niech będzie brak  prawdziwego domowego życia. Wielu ludzi musi spożywać pokarm w miejscach publicznych gdzie  ze specjalnych względów niemożliwe jest podanie go tak jak w domu.Poza tym istnieją różnice w samej spożywanej przez nas zwierzęcej żywności. Niektóre zwierzęta są czyste, a inne nieczyste i stosownie do tego różni się ich mięso.Ma to wielki wpływ na zdrowie i umysł człowieka

Co się tyczy kwestii jaki związek ma umysł z żywnością  można odpowiedzieć na to, że tak jak picie alkoholu wywiera skutki na umysł, tak nawet każdy atom żywności jednakowo wywiera pewne szczególne działanie.

Mamy trzy rodzaje żywności : Sattwa, to pożywienie niosące opanowanie i spokój, Rajas daje zachętę do pracy i działania, a Tammas powoduje sen, lenistwo  i zamęt w umyśle.

Dlatego uzdrowiciel musi być świadomy wszystkich rodzajów żywności i ich skutków, tak żeby umiał przepisać  je pacjentowi i wiedział czy to żywność jest przyczyną choroby, a w wielu przypadkach tak właśnie bywa, oraz żeby trzymał się w takiej kondycji, aby był zdolny uzdrawiać z powodzeniem.

Jedna myśl na temat “Wpływ pożywienia na zdrowie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.