Pochodzenie uzdrawiania

złe oko

 

 

 

Świadomie bądz nieświadomie każda istota posiada zdolność uzdrawiania siebie samej lub innych.Ten instynkt wrodzony maja owady, ptaki i dzikie zwierzęta jak również człowiek.Wszystkie te istoty mają swoje własne lekarstwa i uzdrawiają siebie same i siebie nawzajem na różne sposobyW starożytności lekarze i uzdrowiciele uczyli sie duzo o sposobach leczenia chorób od zwierząt. Oznacza to , że wrodzona, naturalna intuicja objawiła się u stworzeń nizszych jak i u wyższych.

To nie dzisiejsi naukowcy są  wynalazcami leków / chyba , że chemicznych /.  Innymi slowy lekarstw nie odkryli lekarze, ale  zostały one wcześniej znalezione intuicyjnie w stworzeniu, jako konieczność towarzysząca jego powstawaniu.

Nadmiar sztucznych lekarstw produkowanych przez człowieka spowodował w efekcie rozwój, wzrost chorób. Winę za to ponoszą głównie nowoczesne, sztuczne sposoby życia, tak różnego od zgodnego z naturą sposobu życia starożytnych, który  jest dzisiaj ośmieszany przez tak zwaną cywilizację.

Obecnie luksusy i potrzeby życia są uzyskiwane kosztem prawdziwego zdrowia i dobrego samopoczucia. Uzdrawianie bez narkotyków i lekarstw stanowi najbardziej naturalną metodę, aczkolwiek niewskazane jest zupełne ich zlekceważenie. Istnieją  również przypadki dopuszczające stosowanie instrumentów chirurgicznych , ale tylko w absolutnej konieczności. Jeśli chorobę można wyleczyć w prosty sposób, to nie powinno się tracić mentalnej mocy,  ponieważ lepiej jej użyć w poważniejszym przypadku.

Gdyby każda choroba miała być wyleczona mentalnie, to po co  zostały stworzone wszystkie lekarstwa i zioła?  Z drugiej strony, chorób , które ustąpią łatwiej pod wpływem mentalnego leczenia nie powinno się pozostawiać całkowicie leczeniu lekarstwami, gdyż najpierw trzeba usunąć korzeń choroby.

Jakże wielu pacjentów za pomocą leków tylko czasowo wraca do zdrowia, a potem ponownie stają się chorzy i w tych właśnie  przypadkach uzdrawianie jest szczególnie potrzebne. Należy ubolewać nad faktem,  że obecnie tak ważna praca jak uzdrawianie, podejmowana jest przez ludzi, którzy często są  jak najbardziej  materialnie nastawieni i nie rozumieją psychologii uzdrawiania, czyniąc to zawodem i w ten sposób to kompromitując.

Samouzdrawianie jest  bardziej pożądane niż uzdrawianie przez innych. To pierwsze wzmacnia wolę, drugie osłabią ją.Wielu ludzi uważa , że siły hipnotyczne i psychiczne same mogą leczyć. Ale nie uświadamiają  oni sobie, jak uzdrowiciel musi najpierw uzdrowić siebie samego przez praktykę najsurowszej moralności, od najniższego do najwyższego planu swego bytu.Wtedy jedynie może zasługiwać na to , aby być uzdrowicielem.

Wyróżniamy pięć rodzajów chorób spowodowanych przez różnorodne zaburzenia na różnych poziomach naszego bytu.

Niektóre choroby występujące na planie fizycznym są ściągane z zewnątrz, podczas gdy inne wypływają z wewnątrz. Istnieje  kilka przypuszczalnych przyczyn chorób, ale w rzeczywistości prawdziwa przyczyną chorób jest słabość, podczas gdy zródłem zdrowia jest siła. Nie oznacza to jedynie słabości czy siły fizycznej, ale siłę lub słabość na wszystkich poziomach bytu.

Aktywność powoduje to co zwiemy życiem, podczas gdy przeciwieństwo aktywności jest przyczyną śmierci. To pierwsze powoduje krążenie a drugie zastój, przekrwienie.

Krążenie daje zdrowie a zastój powoduje chorobę. Uzdrawianie  energią uważa się za najkorzystniejsze ze wszystkich sposobów leczenia. Każda istota posiada w większym lub mniejszym stopniu naturalny dar uzdrawiania, ale można go rozwijać. Te fizyczne i mentalne zdolności powinny zostać otwarte w taki sposób, aby elektryczne wibracje na różnych planach istnienia miały możliwość działania.

Fizyczne wibracje zależą od czystości i energii ciała i mogą być emitowane przez subtelniejsze części takie jak wnętrze dłoni, końce palców, podeszwy stóp, policzki, czoło, ucho, usta, nos i oczy. Najsubtelniejsze z nich wszystkich jest oko,  a zarazem najbardziej użyteczne. Dlatego, że właśnie przez oczy można emitować promienie elektryczne. Nos także ma ważną rolę do spełnienia, będąc istotnym kanałem oddechu. Uszy mogą działać, gdy uzdrowiciel jest duchowo zaawansowany. Wibracje mogą również przepływać przez końce palców.

Orientalny zwyczaj  kierowania spojrzenia na dłonie świętych lub stopy mędrców, to nie tylko wyraz pokory, ale ma to jeszcze większe znaczenie. Oznacza uzdrawianie świętymi rękami lub stopami. Mędrcy , błogosławiący łaknące dusze przez umieszczanie swych rąk na ich głowach inspirują i pobudzają je przez wysyłanie promieni swej mocy przez końce palców. To samo  mają  na uwadze ludzie Wschodu całując ręce lub stopy Świętych Istot.

W ten sam sposób pieszczota matki uzdrawia dziecko ze wszystkich jego bólów i uspokaja do snu. Odwaga i ukojenie spływają na człowieka przez umieszczanie rąk na jego barkach, przez ten ruch wibracje dają mu nowe życie i męstwo.

Pozdrawiam, Marysia

2 myśli na temat “Pochodzenie uzdrawiania

 1. Witam Paniã,

  Pierwszy raz trafiłam tutaj wczoraj wieczorem I od tego czasu czytam cały czas Pani wpisy.
  Sa bardzo ciekawe I oddaja tez moje przemyślenia.
  Bardzo chętnie bym z Paniã porozmawiała na tematy dotyczãce uzdrowiania, zdrowego stylu życia I suplementacji.
  Od 10 lat zgłębiam wiedzė na ten temat I chciałabym wiedzieć więcej, cieszę się, że dzieli się Pani swoim došwiadczeniem.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.