Uzdrawianie modlitwą

modlitwa

 

 

 

 

 

Witaj,

Modlitwa to cudowny środek uzdrawiania samego siebie i innych, ponieważ sama koncentracja bez myśli  o Bogu jest bezsilna. Dlatego uzdrowiciel duchowy ma większe nadzieje na sukces niż uzdrowiciel cielesny. Uzdrowiciel cielesny swoja własna myślą i jakkkolwiek potężna  może ona być, to jest ograniczona jego własną osobowością. Ale duchowy uzdrowiciel, który  w myśli Boga i Jego boskiej mocy zapomniał samego siebie, odnosi większy sukces niż ten pierwszy. Nie ma znaczenia   rodzaj użytej modlitwy. Szczera modlitwa w każdej postaci przyniesie owocne rezultaty.

Modlitwa jest w rzeczywistości kontemplacją obecności Boga będącego potęgą i zródłem całego stworzenia. To również postrzeganie siebie jako nic przed  Nim i umiejscawianie przed Wszechmogącym  życzenia stojącego przed własną osobowością. Dlatego naturalnie efekt musi być nieporównanie większy, choć zależy od kontemplacji każdego z osobna.

Przede wszystkim ktoś, kto modli się o wyleczenie drugiego człowieka z pewnością musi być błogosławiony, gdyż dobra wola i miłość, z których jego modlitwa wyrasta przynoszą mu niejako  z konieczności błogosławieństwo. Także modlitwa dla swego własnego wyleczenia nie jest egoizmem.

To przecież czynienie siebie odpowiednim instrumentem do tego, żeby być bardziej użytecznym  na planie życia.

Modlenie się  do Boga , w myśli jest być może lepsze niż w mowie, ale należy pamiętać, że mowa czyni modlitwę konkretną. Dlatego myśl połączona z mową  czyni modlitwę bardziej efektywną niż sama myśl.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.