Dlaczego kamienie szlachetne nazywamy ” szlachetnymi”?

kamienie

 

 

Witaj,

Każdy człowiek nieskończenie zmierza do poznania wszystkiego, co służy jego dobru. Może właśnie dlatego nazywa ” szlachetnymi ” rzeczy i pomocne mu z nimi związki. Nie dlatego  jednak ” szlachetnymi ” nazwano kamienie wyróżniające się  od innych barwą czy strukturą. To byłoby zbyt proste. Są one szlachetne , bo mają cudowną moc: jedni uważają- sugestii, inni- korzystnego wpływu na człowieka.

I poprzez tę m.in. tajemnicę, ich związki ze znakami Zodiaku stają się człowiekowi przyjazne. W dodatku ich cudowna moc potwierdzona przez medycynę niekonwencjonalną każe traktować je z całą powagą i uwagą. Chcę zaznaczyć  , że wiele  kamieni szlachetnych sprawdziłam w działaniu leczniczym . Są też wynikiem doświadczeń litoterapii  , po części także pochodzą ze starych przekazów.

Podczas pracy nad kamieniami szlachetnymi stwierdzam, ze tkwi w nich jeszcze dużo więcej sił, które mogą być odczuwane tylko przez tych ludzi którzy są szczególnie uwrażliwieni na ich oddziaływanie.  Chcę więc zachęcić każdego, by  otworzył się dla rozmaitych oddziaływań kamieni szlachetnych i moje  wpisy potraktował jako inspirację do podjęcia własnej ekspedycji w śwat tych szlachetnych minerałów.

Kamienie szlachetne to cudowne podarunki naszej Ziemi, mogą być dla nas naprawdę ogromna pomocą w  rozwoju duchowo- umysłowym i mogą nadto zadziałać w naszym ciele leczniczo i harmonizująco. Przyjmijmy tę pomoc z wdzięcznością.

Jeśli interesuje  cię lecznicze działanie kamieni oraz  powiązanie ze znakami Zodiaku zapraszam na posty , które będa ukazywać się w każdą środę na moim blogu.

Czy interesuje  Cię głębsze rozwinięcie tego tematu?

Proszę wyraź swoja opinię  w komentarzach.

Pozdrawiam, Marysia

 

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

2 comments

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: