Dlaczego kamienie szlachetne nazywamy ” szlachetnymi”?

kamienie

 

 

Witaj,

Każdy człowiek nieskończenie zmierza do poznania wszystkiego, co służy jego dobru. Może właśnie dlatego nazywa ” szlachetnymi ” rzeczy i pomocne mu z nimi związki. Nie dlatego  jednak ” szlachetnymi ” nazwano kamienie wyróżniające się  od innych barwą czy strukturą. To byłoby zbyt proste. Są one szlachetne , bo mają cudowną moc: jedni uważają- sugestii, inni- korzystnego wpływu na człowieka.

I poprzez tę m.in. tajemnicę, ich związki ze znakami Zodiaku stają się człowiekowi przyjazne. W dodatku ich cudowna moc potwierdzona przez medycynę niekonwencjonalną każe traktować je z całą powagą i uwagą. Chcę zaznaczyć  , że wiele  kamieni szlachetnych sprawdziłam w działaniu leczniczym . Są też wynikiem doświadczeń litoterapii  , po części także pochodzą ze starych przekazów.

Podczas pracy nad kamieniami szlachetnymi stwierdzam, ze tkwi w nich jeszcze dużo więcej sił, które mogą być odczuwane tylko przez tych ludzi którzy są szczególnie uwrażliwieni na ich oddziaływanie.  Chcę więc zachęcić każdego, by  otworzył się dla rozmaitych oddziaływań kamieni szlachetnych i moje  wpisy potraktował jako inspirację do podjęcia własnej ekspedycji w śwat tych szlachetnych minerałów.

Kamienie szlachetne to cudowne podarunki naszej Ziemi, mogą być dla nas naprawdę ogromna pomocą w  rozwoju duchowo- umysłowym i mogą nadto zadziałać w naszym ciele leczniczo i harmonizująco. Przyjmijmy tę pomoc z wdzięcznością.

Jeśli interesuje  cię lecznicze działanie kamieni oraz  powiązanie ze znakami Zodiaku zapraszam na posty , które będa ukazywać się w każdą środę na moim blogu.

Czy interesuje  Cię głębsze rozwinięcie tego tematu?

Proszę wyraź swoja opinię  w komentarzach.

Pozdrawiam, Marysia

 

2 responses to “Dlaczego kamienie szlachetne nazywamy ” szlachetnymi”?

  1. mnie interesuje 🙂 pozdrawiam

    Polubione przez 1 osoba

  2. Mnie również interesuje i to nawet bardzo 😉

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.