Dlaczego mężczyzni dowartościowują się w ramionach młodych partnerek?

Witaj,

Mężczyzni maja większą tendencję do dokonywania bilansów. Znacznie większą niż kobiety. Często są niezadowoleni z dotychczasowych dokonań. W okolicach 40. roku życia przychodzi nieuchronnie moment bilansowania

Mężczyzna patrzy wstecz i podsumowuje czego dokonał.

Kiedy ten bilans wypada negatywnie, mężczyzna traci poczucie własnej wartości. Częstym sposobem na dowartościowanie się jest wtedy poszukiwanie młodych partnerek. Sprawdza on swoja atrakcyjność w roli mężczyzny i dowartościowuje się w ramionach młodych kobiet.

Poczucie atrakcyjności seksualnej u meżczyzn ściśle wiąże się z wydolnością seksualną. Ta wydolność oczywiście z wiekiem musi spadać, bo takie są prawidła fizjologiczne. Poziom testosteronu w organizmie obniża się i musi zmniejszać się libido. Brak zadowolenia z dotychczasowych dokonań powoduje u mężczyzny chęć udowodnienia sobie, że świat nadal stoi przed nim otworem, że jeszcze wszystko  można w życiu zmienić i wiele osiągnąć. Dowodem na to bywa zdobycie nowej, zwykle młodej partnerki. Czasami, by podnieść swój prestiż, mężczyzna rozpoczyna też pogoń za pieniędzmi.

Kiedy mężczyzna przeżywa niepokój związany z własnym starzeniem się, ma poczucie, że nadszedł ostatni moment, aby coś jeszcze mogło się w jego życiu przydarzyć. Coś co będzie dowodem, że nie jest jeszcze stary, co da mu poczucie przedłużenia młodości. Młoda partnerka daje taką iluzję. Z czasem zwykle okazuje się, że wraz z nią dostał także to, czego zupełnie nie oczekiwał.

Decyzja,  by związać się z młodą kobietą, może bardzo skomplikować życie.

Nie tylko trzeba na nowo dorabiać się i urządzać , sprawdzać się  w roli  namiętnego kochanka u boku młodej żony. Często też trzeba ponownie wchodzić w rolę ojca i przeżywać stresy związane z wychowaniem dzieci, od których już taki mężczyzna chciałby odetchnąć.

Panowie musicie pamiętać, że młode kobiety często szukają w starszych mężczyznach nie partnera seksualnego, ale zupełnie kogoś innego. Mężczyzna dojrzały wcale nie musi sie sprawdzać jako partner seksualny z młodą kobietą.

Jednak on to sobie uświadamia zazwyczaj dopiero w trakcie trwania związku. Na początku jest oszalały ze szczęścia, bo oto nagle jego wydolność wyraznie wzrosła, ponieważ jest w fazie zakochania. Jest zafascynowany partnerką i sobą w nowej roli, swoją atrakcyjnością i wydolnością. Potem  ta fascynacja i zachwyt mijają. Okazuje się , że partnerka, która z nim jest, wcale nie poszukuje seksu, tylko czegoś innego. Szuka zazwyczaj kogoś, kto pełniłby funkcję zbliżoną do ojca, opiekuna, przewodnika. Dla młodej kobiety starszy mężczyzna jest atrakcyjny także ze względu na swoja pozycję zawodową i materialną. Atrakcyjne jest jego doświadczenie życiowe i intelekt. W związku z kimś takim zwykle młoda kobieta czuje się też bardziej doceniona w swojej kobiecości niż w związku z rówieśnikiem.

Pozdrawiam, Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: