Gdy solić nie wolno

sól)

 

 

 

Witaj,

Są choroby, które wymagają diety bezsolnej lub z bardzo ograniczoną jej ilością.Sól np. trzeba w ogóle wykluczyć w takich chorobach nerek, jak okresy bezmoczu lub skąpomoczu w zapaleniu kłębków nerkowych. Sól ogranicza się przy leczeniu otyłości, niektórych chorobach serca z obrzękami, przy nadciśnieniu. Albo też zaleca się  w ogóle dietę bezsolną.

Prof.dr med.Edgar S.Gordon z Uniwersytetu w Wisconsin tak pisał w pśmie poświęconym problemom starości /”Geriatrics”/ : Wiadomo , że nadciśnienie tętnicze ma nieznaną dotąd  etiologię, w której czynniki odżywiania, nadmiar czy niedosyt odgrywają stosunkowo niewielką rolę, prócz ogromnej roli , jaką odgrywa nadmiar spożywanego chlorku sodu.

Własnie sól jest zdolna podnieść wyraznie ciśnienie krwi u wielu pacjentów” Podobnie jak sól działa nadmiar cukru a także nadmiar mięsa. Przy tym wielu uczonych zgodnie stwierdza, że tak u ludzi jak i u zwierząt  niedobór magnezu wapnia i cynku przy nadmiarze kadmu w wodzie pitnej i wielu przemysłowych produktach spożywczych mogą powodować ciężkie stany nadciśnieniowe.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.