Jak uchronić się przed kamieniami nerkowymi?

Witaj,

Najczęstszym powodem powstawania kamieni nerkowych jest kwas szczawiowy, który spożywamy wraz z wieloma produktami w ten składnik bogatymi / szpinak, szczaw, rabarbar  i in. / Tenże kwas szczawiowy łączy się w organizmie z wapniem i tworzy nierozpuszczalne szczawiany, a  z nich może  powoli narastać piasek i wreszcie kamienie nerkowe.

Badania uczonych  wskazują , że magnez ma dobroczynne działanie w zapobieganiu tworzenia się kamieni nerkowych. Malutkie kamyczki organizm potrafi wydalić  / jak mawiają złośliwe panie jest to jedyna rzecz, którą potrafi w mękach i bólach urodzić mężczyzna. / Z dużymi gorzej.

Oczywiście próbowano w ten sposób leczyć pacjentów z  kamieniami nerkowymi. Podawano im dziennie ok. 300 mg lub więcej magnezu i otrzymywano także doskonałe rezultaty. Badania wykazały, że kamienie znikły częściowo lub całkowicie.

Najlepsze wyniki otrzymuje się podając po 300 mg magnezu dziennie , ale także i witaminę B 6 w ilości 10 mg.

Published by

Maria Bereziak

25 lat prowadziłam zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze. Nadal zajmuję się fitoterapią i dietoterapią. Moją misją jest przywracanie Wam zdrowia. W swojej zielarni leczyłam także "serca chore z miłości" Poradz się jeśli cierpisz z powodu swego męża lub partnera. https://leczenieludowe.wordpress.com http:/życiewedwoje.wordpress.com/

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.