10 patologicznych norm , które obowiązują we współczesnym świecie

wyprzedaże

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To , że miliony ludzi prezentują tę samą  formę patologii, nie oznacza , że są oni zdrowi psychicznie. Przedstawione poniżej przykłady współczesnych zachowań stały się już normą. Związane są  z życiem i pracą w atmosferze rywalizacji, skupieniu na sobie i szaleńczego tempa towarzyszącego dążeniu do sukcesu i bogactwa. Oto  te normy:

1. Robienie zakupów zamiast wychowywania dzieci. Większość Amerykanów spędza średnio sześć godzin na zakupach i tylko czterdzieści minut na zabawie ze swoimi dziećmi. Na przestrzeni życia poprzedniego pokolenia ilość czasu  spędzanego przez rodziców z dziećmi spadła o czterdzieści procent.

2. Trzydzieści procent Amerykanów deklaruje, że ich ulubionym zajęciem jest robienie zakupów, a tylko siedemnaście procent , że lubi  odpoczywać  na łonie przyrody. Najwyżej  cenioną” malowniczą trasą ” w Stanach Zjednoczonych jest obecnie Strip w Las Vegas.

3. Brukowanie raju. Co godzinę 19 hektarów  doskonałej ziemi rolniczej w USA jest  zajmowane pod budowę centrów handlowych oraz coraz większych budynków magazynowych.  Z każdym dniem  coraz więcej terenów zajmują  autostrady i parkingi a dwie trzecie terenu Los Angeles ma obecnie utwardzoną nawierzchnię.

4.Zbyt dużo jedzenia i zbyt  mało aktywności fizycznej . Na skutek tego statystycznie ” normalnego ” zachowania trzysta tysięcy Amerykanow umiera z powodu niewłaściwej diety połączonej z chronicznym brakiem aktywności fizycznej.

5. Gromadzenie zamiast nauki. Amerykanie wydają więcej na zegarki i biżuterię / około 80 miliardów dolarów rocznie / niż  na studia/. Ponadto w Ameryce jest dwukrotnie więcej centrów handlowych niż szkół średnich.

6. Budowanie coraz większych pustych domów. Nasze domy są o kilkadziesiąt metrów kwadratowych większe niż jeszcze kilka lat temu i coraz bardziej się rozrastają.w miarę jak coraz ciężej pracujemy, żeby za nie zapłacić. Nasze samochody mają  domy / garaże / przeciętnie o dwadzieścia metrów kwadratowych większe, niż wynosiła przeciętna powierzchnia domu budowanego na początku lat pięćdziesiątych

7.Pogrążanie się w długach. Amerykanie mają średnio niemal osiem tysięcy debetu na kartach kredytowych i spłacają  co miesiąc tylko minimalną wymaganą kwotę. Z powodu dużych odsetek od długu na kartach kredytowych płacą w efekcie dwukrotną wartośc pierwotnego wydatku.

8. Oszczędzanie  przez kupowanie. Amerykanie najwyrazniej są przekonani , że wydawanie pieniędzy jest sposobem na ich zaoszczędzenie NIESTETY DROGA DO BANKRUCTWA WYBRUKOWANA JEST DOBRYMI ZAKUPAMI. Bankructwo jest sprawą nie tylko finansową , lecz również duchową.

9. Zaniedbywanie związków. Więcej małżeństw ulega rozpadowi , niż trwa. Większość małżeństw obecnie nie przetrwa więcej niż siedem lat. Nawet jeśli małżeństwo się nie rozpada, małżonkowie spędzają ze sobą średnio niecałe dwanaście minut dziennie na rozmowach ze sobą.

10. Szukanie bliskości w internecie. Miliony osób zostawiają swoich członków rodzin samych, siadają przed komputerami i „komunikują” się z ludzmi których nie znają. Rowniez miliony ludzi spędzają godziny, rozmawiając przez internet na tematy seksualne z osobami , ktorych nigdy nie spotkali.

Czy takie zachowania sa korzystne dla naszej planety i dla nas?

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.