9 warunków, które musi spełnić ” nieopętany ” pracoholik „

pracoholik ii

Witaj,

Możesz być ” nieopętanym ” pracoholikiem, jeśli spełniasz poniższe warunki:

* Nie czujesz zagubienia, paniki lub depresji, kiedy zakończysz pracę lub wypełnisz zobowiązanie.

* Potrafisz siedzieć, milczeć i oddawać się refleksjom, nie myśląc o tym, co pozostało do zrobienia.

* Osoby , które z Tobą żyją, uważają, że nie jesteś psychicznie nieobecny- kiedy przebywasz z nimi fizycznie, jesteś obecny również myślami.

* Czujesz się wyczerpany fizycznie, ale nie uległa wyczerpaniu  twoja siła witalna i potrafisz odpoczywać bez poczucia winy.

* Wiesz , kiedy odmówić, i potrafisz to zrobić bez poczucia winy.

* Nie wdajesz się w rywalizację we wszystkim, co robisz, ani z samym sobą, żeby coraz więcej dokonać.

* Z łatwością godzisz się z tym, że twoja praca nie została zakończona.

Ja nauczyłam się kochać swoją pracę  i wpatrywać się w nią godzinami…

* Nie starasz się wykonywać pracy w tajemnicy przed rodziną, która ma ci za złe, że bez przerwy myślisz o pracy / może to polegać  na ukradkowym oddalaniu się od rodziny, żeby zatelefonować w sprawach związanych z interesami/

* Podczas koncertów,filmów, przedstawień twoich dzieci lub innych uroczystości nie planujesz ani nie analizujesz w myślach dalszej pracy.

Z powyższej listy wynika,że w wypadku pracoholizmu niebezpieczeństwa nie stanowi długa, cieżka praca, lecz psychiczne nastawienie i podejście do życia.

Jeśli dwie osoby żyjące razem są niezmiernie zaabsorbowane swoją pracą i lubią pracować długo i ciężko, to dobrze do siebie pasują i rozumieją , jak ta druga osoba postrzega świat oraz ich związek. Jednak jeśli tylko jedna osoba w parze jest pracoholikiem, to druga często czuje się niezrozumiana, zaniedbywana i odizolowana, co powoduje wzajemne zniecierpliwienie sposobem życia partnera.

Zatem jeśli zamierzasz być pracoholikiem, to proszę bardzo, ale tylko jeśli nie jesteś ” opętany pracą” i potrafisz  znalezć partnera życiowego, który będzie takim samym miłośnikiem pracy jak ty.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: