Jak rozkruszyć kamienie nerkowe domowym sposobem?

Witaj,

Kamienie nerkowe  są niewielkie, ale potrafią wywołać duży ból. Czasem rosną skrycie i nawet nie wiemy, że się pojawiły. Lubią  tworzyć się  w nerkach, pęcherzyku żółciowym czy śliniankach. Zwykle skłonność do kamieni dostajemy w spadku po przodkach. Aby je wcześnie wykryć, trzeba się często badać.

Kamienie w nerkach najczęściej tworzą się wtedy, gdy stosujemy dietę zakwaszającą organizm.

Wystarczy, że w codziennym jadłospisie jest dużo mięsa, słodyczy i tłustych potraw, a mało owoców i warzyw.

Takie produkty sprawiają , ze w nerkach gromadzi się nadmiar szczawianów wapnia, który z czasem może zacząć odkładać się tam w postaci kamieni.

Gdy do tego mało pijemy, nie mamy szans, by w naturalny sposób przepłukać drogi moczowe. Nie służy nam także zbyt długie wstrzymywanie moczu. Powstawaniu złogów sprzyjają też częste zakażenia dróg moczowych.

Głównym objawem kamicy nerkowej jest bardzo silny ból z tyłu, w pobliżu krzyża, zazwyczaj po jednej stronie. Towarzyszą mu nudności, wymioty, parcie na pęcherz, poty i wysoka temperatura.

Przy takich objawach zawsze jest konieczna szybka wizyta  u lekarza.

Jednak czasem , gdy kamienie są niewielkie, ból może się nie pojawić, a jedynym sygnałem kłopotów są nawracające infekcje dróg moczowych. W takiej sytuacji warto zrobić badanie krwi i moczu lub usg. brzucha.

Nie warto bagatelizować choroby, bo niewykryta kamica może uszkodzić nerkę.

Jeśli kamień jest mały, może sam  wydostać się przez cewkę moczową. Trzeba mu w tym pomóc. Należy dużo pić, 250 ml wody co godzinę w ciągu dnia i co 2 godziny w nocy. Tak przepłuczemy nerki.

By zmniejszyć skurcze, warto wziąć lek rozkurczowy i stosować gorące okłady.

Jeśli jednak średnica kamienia przekracza 6 mm, nie przeciśnie się przez moczowód. Wtedy trzeba go rozbić  falami ultradzwiękowymi. Rozkruszony przesunie się w dół. Przy złogach powyżej 2 cm konieczna jest operacja.

Jeśli problemy z kamieniami zdarzały się w rodzinie, ważna jest profilaktyka.

Warto przyjmować preparaty z żurawiną i witaminą C. Zakwaszają mocz i chronią przed tworzeniem się kamieni.

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: