Jakie zmiany następują w organizmie osób palących marihuanę?

Witaj,

W toku ewolucji rośliny zaczęły wytwarzać substancje naśladujące estrogeny.W przyrodzie istnieje wiele roślin  które wytwarzają  tego typu związki / pisałam o nich w poprzednich postach/marihuana

Według  Hughesa /Colborn i in.1996 /, rośliny i zwierzęta  wraz

z człowiekiem , które nimi się żywią , przebyły wspólną drogę na długim szlaku ewolucji. Przez wiele pokoleń osobniki najbardziej wrażliwe  na działanie hormonu stawały się bezpłodne, na skutek spożywania estrogenów roślinnych ginęły.

W populacji zostawały organizmy odporne.  Była to selekcja naturalna.

Naukowcy zaczęli się zastanawiać, w jakim celu rośliny wytwarzają substancje estrogenopodobne. Glaude Hughes badacz amerykański postawił hipotezę,  że rośliny , chcąc bronić się przed nadmiernym żerowaniem owadów, wytworzyły specyficzne mechanizmy obronne w postaci  różnego typu substancji chemicznych.

Niektóre rośliny odstraszają owady swoimi  zapachami , inne wytworzyły substancje niesmaczne lub nawet trujące , a jeszcze inne – substancje nieulegające strawieniu. Przed niektórymi owadami rośliny bronią  się , wydzielając substancje zabijające napastników, powodujące zaburzenia wzrostu , rozwoju, naśladujące hormony i regulujące proces rozrodczości.

Jego koncepcja , że rośliny mogą wytwarzać związki chemiczne ograniczające płodność zwierząt, które nimi się żywią, jest uzasadniona  i sprawdza się w różnych sytuacjach.

Niektórzy ludzie stosują marihuanę  jako lek , ponieważ zawarte w niej związki chemiczne działają na układ nerwowy , zmieniają nastrój, percepcję, powodują euforię, ale jak wykazał   endokrynolog Hughes – wpływają także na  układ rozrodczy.

Ten sam związek działa na jądra, zmniejszając produkcję  testosteronu, a także na podwzgórze , hamując wytwarzanie   hormonu, który u samic powoduje owulacje, a u mężczyzn  stanowi bodziec do wytwarzania testosteronu.

U osób , które palą  dużo marihuany , następuje stopniowa feminizacja.

Prace Hughesa dotyczą  także wpływu marihuany na wytwarzanie  hormonu zwanego prolaktyną , która jest wytwarzana przez przysadkę mózgową i stymuluje gruczoły do produkcji mleka. Samice szczurów którym podawano  marihuanę , w ogóle nie produkowały mleka , ich młode ginęły z głodu.

Taka strategia  stosowana przez rośliny , aby byla skuteczna , musi być skierowana przeciwko samicom, a nie samcom, bo od nich zależy liczebność populacji danego gatunku.

Pozdrawiam, Maria

Jedna myśl na temat “Jakie zmiany następują w organizmie osób palących marihuanę?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.