Jak pozbyć się z organizmu szkodliwej dla mózgu homocysteiny?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Witaj,

Sposób na pozbycie się szkodliwej dla mózgu homocysteiny jest wyjątkowo prosty i nieskomplikowany: to zażywanie witamin z grupy B  a zwłaszcza kwasu foliowego.Kwas foliowy rozkłada homocysteinę . Witamina B6 i B12 również usuwają homocysteinę.

Osoby  zażywające preparaty multiwitaminowe, które na ogół  zawierają 400 mikrogramów kwasu foliowego mają dużo niższy poziom homocysteiny niż osoby , które jej nie zażywają.

Kardiolog dr Dawid Spencer wykazał, że witaminy z grupy B mogą nie tylko zatrzymać ale i cofnąć patologiczne zmiany w tętnicach szyjnych  prawdopodobnie spowodowane działaniem homocysteiny.

Obserwacje prowadzono na  trzydziestu ośmiu osobach , kobietach i mężczyznach w średnim wieku , pięćdziesięciu ośmiu lat.

Zażywały one witaminy z grupy B przez 4,5 roku.

Na początku i po zakończeniu obserwacji mierzono drożność tętnic szyjnych i tworzenie się w nich płytek miażdżycowych.

Wyniki  były zadziwiąjace.

W grupie nie zażywającej witamin miażdżyca tętnic pogorszyła się o 50 procent.

Zażywanie witamin zmniejszyło płytki miażdżycowe  o około 10 procent.

Oznacza to,że witaminy odwróciły proces miażdżycowy  i działając jako rodzaj detergentu , częściowo oczyściły z płytek wewnętrzną ścianę tętnic.

 

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

1 komentarz

  1. Wysoki poziom homocysteiny jest Dla człowieka bardzo niebezpieczny. Każdy udajãcy się na pobranie krwi do zbadania powinien zaznaczyć aby również zbadać poziom homocysteiny, ponieważ sam od siebie lekarz tego nie zaleci ani nikt inny. Każdy powinien badać jej poziom, nawet ludzie ” z niskim” poziomem holesterolu.

    Polubione przez 1 osoba

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: