Jaką przyjąć strategię aby wreszcie dobrze się zorganizować?

Witaj,

auto

Marzec to  też dobry czas , aby zmienić coś  w swoim życiu. Brak organizacji – czy to w domu, w pracy,lub życiu osobistym wprowadza chaos.

Dobra wiadomością jest to, że istnieje kilka prostych sposobów, aby przezwyciężyć te tendencje Nie musisz brać udziału w terapii grupowej , by poznać te sposoby.

A o to one:

1.Podziel duże zadania na małe- ustal najpierw plan roczny, rozbij go na miesiące, potem tygodnie, następnie dni .Określ szczegółowe zadania dla dni, tygodni, lub miesięcy.

2.Uporządkuj swoje otoczenie.Bałagan w mieszkaniu, pracy, aucie rozprasza i działa stresująco a to odciąga uwagę od głównego zadania.

3.Zaplanuj swój czas. Jeśli trzeba wstań godzinę wcześniej

4.Ustal rozsądne cele.Często staramy się osiągnąć zbyt wiele w zbyt krótkim czasie i to może Cię zniechęcić do dalszego działania.

5.Ustal konkretny termin na bardzo ważne zadania.Podczas ich realizacji, gdy już coś udało ci  się zakończyć pomyślnie wynagradzaj się . Kup sobie kwiaty lub ulubione czekoladki

6. Jeśli odłożyłeś  wykonanie jakiegoś zadania przez 10 minut, a następnie chcesz je kontynuować, lepiej zaplanuj kolejny czas , aby to zrobić.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.