Wystrzegaj się syntetycznego piżma

Witaj,

Podczas badania austriackich studentów okazało się , że ci którzy korzystali z najbardziej pachnących perfum i balsamów do ciała i golenia mieli również najwyższy poziom syntetycznego piżma w ich krwi./ 91  procent /

Badania  przeprowadzone przez Environmental Working Group / USA /  wykazały, ze znaleziono syntetyczne piżmo we krwi pępowinowej noworodków , mleku matki i tkance tłuszczowej.

Badania sugerują, że syntetyczne piżma  mogą zakłócić pracę hormonów.

Zarowno” Galaxolide ” i „Tonalide”  mogą wiązać się  i

stymulować ludzkie receptory estrogenowe.

A TO JEST NIEBEZPIECZNE!

Syntetyczne piżma   maja wpływ na środowisko – zostały one uznane za toksyczne dla organizmów wodnych.

Co można zrobić, aby chronić siebie, swoich bliskich i przyszłe pokolenia przed niepotrzebnym narażeniem na toksyczne substancje chemiczne w produktach higieny osobistej.?

Wybierz produkty  bez dodatku zapachowego ” Skin Deep”

Czytaj etykiety kosmetyków  : Ponieważ nawet produkty reklamowane jako ” bezzapachowe ” mogą zawierać zamaskowany zapach.

Mniej – znaczy lepiej.

Jeśli jesteś bardzo przywiązana do swojego zapachu, rozważ wyeliminowanie innych perfumowanych produktów.

 

Autor: Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Jestem z zawodu zielarzem- fitoterapeutą. Mój kod zawodu- 323012 oraz naturopatą- kod zawodu 323009. Stosuję niekonwencjonalne metody terapii i leczenia w tym ziołolecznictwo. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej. W połączeniu z praktykami klasycznej medycyny układam indywidualny program terapii dla każdej osoby. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, obecnie tylko internetowo!- pisz: tilikum52@onet.eu

2 comments

Dodaj komentarz

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.