Kategorie
Twoje Zdrowie: Leczenie Ziołami

Jak witamina C chroni przed udarem?

Witaj,zioła naturalne leczenie ziłami dieta

Wiadomo z  licznych badań naukowych  ze witamina C  zapobiega udarom. Przede wszystkim zapobiega  schorzeniom tętnicy szyjnej  a zwłaszcza zmniejszeniu jej światła, będącego powodem  pogarszania się zdolności  poznawczych i udarów.

Naukowcy z Uniwersytetu w Tennessee zaobserwowali , że tętnice szyjne  kobiet w wieku powyżej  pięćdziesięciu pięciu lat, które zażywały dodatkowo  witaminę C miały cieńsze ścianki, a zatem większe światło.

Zgrubienie ścianek  tętnic szyjnych  u osób w wieku powyżej  sześćdziesięciu pięciu lat  jest ważnym składnikiem pogarszania się pamięci  i zdolności poznawczych. Witamina C reguluje  czynność naczyń  krwionośnych- rozszerzanie  i zwężanie się  tętnic,  a tym samym przeciwdziała   tworzeniu się zakrzepów , które mogą zaczopować  naczynia krwionośne w mózgu. Ponadto witamina C sprawia , że płytki  arteriosklerotyczne są bardziej stabilne.Zapobiega to odrywaniu się  fragmentów płytek, z których potem tworzą się zakrzepy. 

Miłej Niedzieli,

Marysia

Autor: Maria Bereziak

Witaj,
Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka.
Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej- wspomagam leczenie konwencjonalne- ziołoterapią.
Obecnie udzielam porad internetowo.
Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, pisz na maila: tilikum52@onet.eu

4 odpowiedzi na “Jak witamina C chroni przed udarem?”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.