Alternatywne metody leczenia boreliozy

Poniższe wskazówki i zalecenia pochodzą  z internetu. Niektórym pomagają. Można je zastosować do leczenia innych dolegliwości. Dlatego warte są wypróbowania.

ZWALCZANIE BÓLU – CO MOŻNA ZROBIĆ SAMEMU?

AKUPUNKTURA

Nakłucia igłą wywodzące się  z tradycyjnej chińskiej medycyny mogą wpływać na układ odpornościowy. Na przykład jeśli pobudzona zostanie produkcja  własnego środka przeciwbólowego, beta- endorfiny, dochodzi do zmniejszenia dolegliwości związanych z zapaleniem stawów i fibromialgią

ARNIKA

Na zapalenia stawów z towarzyszącą gorączką i obrzękami pomagają hamujące proces zapalny okłady z arniki. Poza tym zimne okłady dodatkowo uśmierzają ból.

AROMATERAPIA

Olejki majerankowy i rozmarynowy, rozcieńczone oliwą z oliwek lub naturalnym olejkiem do ciała, działają odprężająco na kark i ramiona. Jałowiec pospolity, rozmaryn i lawenda pomagają w bólach pleców. Kąpiele z kilkoma kroplami olejku z rumianku, lawendy, jałowca pospolitego, eukaliptusa i rozmarynu uśmierzają ból.

BIOFEEDBACK

Zmniejszenie bólu poprzez siłę umysłu zaczyna się, gdy umieszczone na ciele elektrody zaczną rejestrować i pokazywać na monitorze rozluznienie pacjenta. Poddany terapii uczy się, jak można samodzielnie wpływać na procesy fizjologiczne: pracę serca, ciśnienie krwi i napięcie mięśni. Pacjent widzi swoje postępy na monitorze i uczy się, jakimi myślami może osłabić odczuwanie bólu.

BRODACZKA WŁAŚCIWA

Główną substancją brodaczki właściwej / Usnea barbata /, rodzaju porostu z północno-europejskich lasów i sadów, jest kwas usninowy.Działający silnie jako antybiotyk, kwas usninowy, jest czasami  bardziej skuteczny od penicyliny.W przypadku infekcji bakteryjnej zaleca się stosowanie go 2-3 razy dziennie, rozcieńczając dziesięć kropli nalewki w dużej ilości wody. U niektórych ludzi brodaczka właściwa wywołuje zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

DRENAŻ LIMFATYCZNY

To szczególna forma łagodnego masażu wspomaga przepływ limfy, płynu śródtkankowego, powstałego na skutek przesączania się osocza krwi z drobnych naczyń do przestrzeni międzykomórkowych. Limfa rozprowadza m.in. limfocyty / krwinki białe, które zwalczają inwazje bakteryjne.

DZWIĘKOTERAPIA

Niewłaściwe tony wywołują złe samopoczucie, agresję, depresję, skurcze i smutek. Przyjemne dzwięki lub piękny głos poprawiają nastrój, łagodzą napięcia, dają ufność i nadzieję. Wpływ dzwięków na psychikę sprawia, że dzwiękoterapia jest wykorzystywana w niektórych klinikach rehabilitacyjnych. Pacjenci z dolegliwościami bólowymi i zaburzeniami snu znajdują  ukojenie w tzw. kołyskach, które sa jednocześnie około  2- metrowymi drewnianymi instrumentami, współbrzmiącymi z rytmem oddechu leżących w nich pacjentów.Pacjenci  doświadczają  w kołyskach cudownego stanu odprężenia. Ból się zmniejsza, zbyt wysokie ciśnienie obniża się. Po zastosowaniu tej metody przez długi czas znowu może przesypiać całe noce.\

Ciąg dalszy ..jutro

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.