Ciało jest pojazdem, dzięki któremu wypełniamy swoje przeznaczenie na Ziemi

ciało

Działamy w świecie poprzez swoje ciało. Jest ono pojazdem, dzięki któremu wypełniamy swoje przeznaczenie na Ziemi. Nie jesteśmy ” tylko ” ciałem: zamieszkujemy w nim. Nasze ciało ma naturę biologiczną. Ma również swoją ścieżkę rozwoju, od chwili poczęcia przez okres płodowy, narodziny, dzieciństwo, pierwsze przejawy seksualności i płodności, rodzenie dzieci, zakończenie okresu płodności, zanikanie seksualności oraz koniec życia, którym jest śmierć.Ciało jest cenne i potrzebuje naszej opieki

AUTORYTET CIAŁA

Nasze ciała przekazują i odbierają energię. Porozumiewamy się ze światem w języku ciała co najmniej w takim samym stopniu jak za pomocą słów. Postawa i sposób poruszania się  stanowią informację o tym , co czujemy i co myślimy.W taki własnie sposób przyciągamy do siebie ludzi  w zatłoczonym pomieszczeniu, w trakcie przyjęcia. Tak samo odpychamy ich od siebie, wyrażając postawę: nie zbliżaj się do mnie”.

Nie można  przecenić  wiedzy i  mądrości swoich ciał. Ponieważ służą one przekazywaniu i odbieraniu informacji z otoczenia, pomagają nam zrozumieć innych. Stanowią autorytet w kwestii nas samych oraz innych ludzi.

Kiedy przebywamy w obecności kogoś, kto ma czystą energię i jest pełen życia, odczuwamy to swoim ciałem: jest zrelaksowane i chłonne, a my czujemy się szczęśliwi i pewni siebie.

W  towarzystwie osoby nam niemiłej i nieszczerej wobec nas, której energia  jest zabrudzona i ciężka, nasze ciało reaguje uczuciem dyskomfortu, jest osłabione, napięte, wyczerpane, zmęczone i ociężałe.

Instynkt nakazuje nam walczyć albo uciekać. „Ucieczka ” może przejawiać się  stanem znudzenia albo senności, ochotą do ” walki ” lub rozdrażnieniem albo  pobudzeniem. Nasze ciała reagują w sposób inteligentny.

DOSTRÓJ SIĘ DO  SWEGO CIAŁA.

Część I

* Pomyśl o kimś, kogo spotkałeś dzisiaj albo niedawno temu, kogo darzysz sympatią.

* Co odczuwa Twoje ciało?  Skieruj uwagę  na różne obszary, także kark, barki, brzuch, ręce , łydki. Sa rozluznione czy spięte, lekkie czy tez ciężkie, miękkie  czy sztywne?

Cześć 2

* Pomyśl o kimś, kogo spotkałeś dzisiaj albo niedawno temu i za kim nie przepadasz.

* Co teraz odczuwa Twoje ciało? Ponownie skieruj uwagę  na kark, barki, brzuch, ręce, łydki. Są rozluznione czy spięte, lekkie czy ciężkie, miękkie czy  sztywne?

Część 3

* Powróć myślami do osoby, którą lubisz i powtórz ćwiczenie, z części 1, żeby podtrzymać swoją dobrą energię.

Ciało stanowi autorytet w kwestii naszego bezpieczeństwa fizycznego i mentalnego.Wie , jakie miejsca nam szkodzą: domy, sklepy lub urzędy. Czasem wie również, że nie powinniśmy iść w danym kierunku albo wybierać się w podróż wybranym samolotem, pociągiem czy autobusem. Rzadko mamy dowody na to , ze postąpiliśmy słusznie ufając instynktowi, czasem jednak nieoczekiwanie okazuje się , że autobus , którym nie pojechaliśmy, miał wypadek albo się zepsuł: na drodze. której nie wybraliśmy, były straszne korki; zaś przyjaciel, którego nie odwiedziliśmy, okazał się wobec nas nielojalny.

Czasem ciało wie, że powinnśmy pójść określoną drogą, na której zdarzają się nam zaskakujące i cudowne spotkania.

Nasze ciało jest mądrym i dobrym nauczycielem. Jeśli poświęcimy nieco czasu na to, by go wysłuchać, dowiemy się, czy podążamy tropem ego czy ścieżką duszy.

Ciało dobrze się czuje na ścieżce duszy: jest lekkie , zrównoważone i zharmonizowane.

Na drodze ego nie jest mu najlepiej: niesie wielki ciężar, jest sztywne i za wszelką cenę próbuje pozostawać zdrowe, prężne i wyprostowane. Skoro nasze ciało czuje się dobrze na ścieżce duszy, a niewygodnie mu na ścieżce ego informuje nas o tym, którą ścieżką podążamy.

Ciało rejestruje wszystkie nasze doświadczenia- te przyjemne i bolesne, radosne oraz smutne. Przechowuje ono  wspomnienia z każdego dnia  naszego życia. Urazy, których dotąd nie zintegrowaliśmy, żale , których nie wyraziliśmy, wszystko to zostało stłumione i tkwi w ciele, powodując stres i uczucie dyskomfortu.

Jeśli ciało ma być zdrowe, potrzebuje tego, byśmy go wysłuchali i zdjęli z niego ciężar. Poszukiwanie duszy jest konieczne dla zdrowia i dobrego  samopoczucia.

Ten post dedykuję: czytelniczce  ukrywającej  się pod pseudonimem: „aaa ”                                                                                                                                                                                                                                                            

Published by

Maria Bereziak

25 lat prowadziłam zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze. Nadal zajmuję się fitoterapią i dietoterapią. Moją misją jest przywracanie Wam zdrowia. W swojej zielarni leczyłam także "serca chore z miłości" Poradz się jeśli cierpisz z powodu swego męża lub partnera. https://leczenieludowe.wordpress.com http:/życiewedwoje.wordpress.com/

Jedna myśl w temacie “Ciało jest pojazdem, dzięki któremu wypełniamy swoje przeznaczenie na Ziemi

  1. Przepiękny, bardzo mądry tekst! Moja droga do zdrowia polega właśnie przede wszystkim na nauce wsłuchiwania się w głos mojego ciała – im lepiej potrafię to robić, tym mniej mówi do mnie niedomaganiami i chorobami. Dziękuję, Marysiu 🙂

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.