Ciało jest pojazdem, dzięki któremu wypełniamy swoje przeznaczenie na Ziemi

ciało

Działamy w świecie poprzez swoje ciało. Jest ono pojazdem, dzięki któremu wypełniamy swoje przeznaczenie na Ziemi. Nie jesteśmy ” tylko ” ciałem: zamieszkujemy w nim. Nasze ciało ma naturę biologiczną. Ma również swoją ścieżkę rozwoju, od chwili poczęcia przez okres płodowy, narodziny, dzieciństwo, pierwsze przejawy seksualności i płodności, rodzenie dzieci, zakończenie okresu płodności, zanikanie seksualności oraz koniec życia, którym jest śmierć.Ciało jest cenne i potrzebuje naszej opieki

AUTORYTET CIAŁA

Nasze ciała przekazują i odbierają energię. Porozumiewamy się ze światem w języku ciała co najmniej w takim samym stopniu jak za pomocą słów. Postawa i sposób poruszania się  stanowią informację o tym , co czujemy i co myślimy.W taki własnie sposób przyciągamy do siebie ludzi  w zatłoczonym pomieszczeniu, w trakcie przyjęcia. Tak samo odpychamy ich od siebie, wyrażając postawę: nie zbliżaj się do mnie”.

Nie można  przecenić  wiedzy i  mądrości swoich ciał. Ponieważ służą one przekazywaniu i odbieraniu informacji z otoczenia, pomagają nam zrozumieć innych. Stanowią autorytet w kwestii nas samych oraz innych ludzi.

Kiedy przebywamy w obecności kogoś, kto ma czystą energię i jest pełen życia, odczuwamy to swoim ciałem: jest zrelaksowane i chłonne, a my czujemy się szczęśliwi i pewni siebie.

W  towarzystwie osoby nam niemiłej i nieszczerej wobec nas, której energia  jest zabrudzona i ciężka, nasze ciało reaguje uczuciem dyskomfortu, jest osłabione, napięte, wyczerpane, zmęczone i ociężałe.

Instynkt nakazuje nam walczyć albo uciekać. „Ucieczka ” może przejawiać się  stanem znudzenia albo senności, ochotą do ” walki ” lub rozdrażnieniem albo  pobudzeniem. Nasze ciała reagują w sposób inteligentny.

DOSTRÓJ SIĘ DO  SWEGO CIAŁA.

Część I

* Pomyśl o kimś, kogo spotkałeś dzisiaj albo niedawno temu, kogo darzysz sympatią.

* Co odczuwa Twoje ciało?  Skieruj uwagę  na różne obszary, także kark, barki, brzuch, ręce , łydki. Sa rozluznione czy spięte, lekkie czy tez ciężkie, miękkie  czy sztywne?

Cześć 2

* Pomyśl o kimś, kogo spotkałeś dzisiaj albo niedawno temu i za kim nie przepadasz.

* Co teraz odczuwa Twoje ciało? Ponownie skieruj uwagę  na kark, barki, brzuch, ręce, łydki. Są rozluznione czy spięte, lekkie czy ciężkie, miękkie czy  sztywne?

Część 3

* Powróć myślami do osoby, którą lubisz i powtórz ćwiczenie, z części 1, żeby podtrzymać swoją dobrą energię.

Ciało stanowi autorytet w kwestii naszego bezpieczeństwa fizycznego i mentalnego.Wie , jakie miejsca nam szkodzą: domy, sklepy lub urzędy. Czasem wie również, że nie powinniśmy iść w danym kierunku albo wybierać się w podróż wybranym samolotem, pociągiem czy autobusem. Rzadko mamy dowody na to , ze postąpiliśmy słusznie ufając instynktowi, czasem jednak nieoczekiwanie okazuje się , że autobus , którym nie pojechaliśmy, miał wypadek albo się zepsuł: na drodze. której nie wybraliśmy, były straszne korki; zaś przyjaciel, którego nie odwiedziliśmy, okazał się wobec nas nielojalny.

Czasem ciało wie, że powinnśmy pójść określoną drogą, na której zdarzają się nam zaskakujące i cudowne spotkania.

Nasze ciało jest mądrym i dobrym nauczycielem. Jeśli poświęcimy nieco czasu na to, by go wysłuchać, dowiemy się, czy podążamy tropem ego czy ścieżką duszy.

Ciało dobrze się czuje na ścieżce duszy: jest lekkie , zrównoważone i zharmonizowane.

Na drodze ego nie jest mu najlepiej: niesie wielki ciężar, jest sztywne i za wszelką cenę próbuje pozostawać zdrowe, prężne i wyprostowane. Skoro nasze ciało czuje się dobrze na ścieżce duszy, a niewygodnie mu na ścieżce ego informuje nas o tym, którą ścieżką podążamy.

Ciało rejestruje wszystkie nasze doświadczenia- te przyjemne i bolesne, radosne oraz smutne. Przechowuje ono  wspomnienia z każdego dnia  naszego życia. Urazy, których dotąd nie zintegrowaliśmy, żale , których nie wyraziliśmy, wszystko to zostało stłumione i tkwi w ciele, powodując stres i uczucie dyskomfortu.

Jeśli ciało ma być zdrowe, potrzebuje tego, byśmy go wysłuchali i zdjęli z niego ciężar. Poszukiwanie duszy jest konieczne dla zdrowia i dobrego  samopoczucia.

Ten post dedykuję: czytelniczce  ukrywającej  się pod pseudonimem: „aaa ”                                                                                                                                                                                                                                                            

Jedna myśl na temat “Ciało jest pojazdem, dzięki któremu wypełniamy swoje przeznaczenie na Ziemi

  1. Przepiękny, bardzo mądry tekst! Moja droga do zdrowia polega właśnie przede wszystkim na nauce wsłuchiwania się w głos mojego ciała – im lepiej potrafię to robić, tym mniej mówi do mnie niedomaganiami i chorobami. Dziękuję, Marysiu 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.