Kategorie
Twoje Zdrowie: Leczenie Ziołami

Prosta przyczyna ” huśtawek nastroju”

NASTRÓJ

 

 

 

 

 

Nieregularne spożywanie posiłków jest powszechnym powodem szybko zmieniającego się nastroju.Jeśli przez dłuższy czas nie je się żadnego posiłku, mózg wyrównuje obniżony poziom glukozy we krwi używając jako paliwa substancji  pochodzących z rozpadu tłuszczu. Reakcja ta może wywoływać uczucie podniecenia oraz czujności i jest jedną z przyczyn medytacji podczas głodowania.

Dobrze jest spożywać posiłki węglowodanowe, kiedy człowiek jest zmęczony, gdyż uspokajają i przywołują sen. Niektórzy ludzie są bardzo rozdrażnieni po przebudzeniu, co wskazuje na niski poziom cukru we krwi.

Aby polepszyć ten stan, powinni rano zjeść coś bogatego w węglowodany. Inni bywają rozdrażnieni po około dwóch godzinach po spożyciu posiłku bogatego w produkty węglowodanowe. Jest to możliwe, ponieważ wtedy obniża się poziom cukru we krwi z powodu nadmiaru insuliny wydzielanej przez organizm.

Autor: Maria Bereziak

Witaj,
Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka.
Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej- wspomagam leczenie konwencjonalne- ziołoterapią.
Obecnie udzielam porad internetowo.
Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, pisz na maila: tilikum52@onet.eu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.