Wakacje- uwaga na pluskwy w hotelach!

Witaj,

Po  30 latach spokoju,  gdy wszystkim wydawało się , że pluskwy/ Cimex lectularius / wyginęły, okazało się,  że  teraz stanowią poważny problem  i mogą być wszędzie.Naukowcy zastanawiają się   co może być powodem  ” inwazji”  pluskwy? Przypuszcza się , że te szkodniki przyczepiają się do naszych bagaży podczas podróży.

Dobrą wiadomością jest to,  że pluskwy nie przenoszą chorób – mimo , że nieprzyjemnie  mieć je wokół siebie, ale nie stanowią one bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia. Jak wyglądają pluskwy? Są to owalne, spłaszczone , brązowe, bezskrzydłe owady .

Inne charakterystyczne cechy, że ” złapaliśmy ” pluskwy to :

  • Czerwone pręgi na skórze, gdy wstajesz rano.
  • Krew i pomarańczowo-brązowe plamy z kału pluskiew na poduszkach i prześcieradłach
  • Nieprzyjemny, ostry zapach  w pobliżu łóżka.
  • Co należy zrobić , aby zapobiec zarażeniu pluskwą?
  1. Podczas pobytu w hotelu, zajrzyj za ramy łóżek hotelowych i pod materace czy nie ma pomarańczowo- brązowych plam kału pluskwy. Zmień pokój / albo jeszcze  lepiej hotel , jeśli zauważysz takie objawy!
  2. Gdy wrócisz do domu, wypierz wszystkie swoje ubrania w gorącej wodzie a walizki przechowuj w plastikowej torbie w bagażniku samochodu lub na gorącym poddaszu (gdzie temperatura przekracza 120 stopni) przez 48 godzin.
  3. Pozbycie się pluskwy nie jest łatwe, jak się wydaje, gdyż wykształciły one  oporność na większość naturalnych pestycydów.

Jeśli masz pluskwy w domu , poradz się specjalisty, można spróbować pompować gorące powietrze do sypialni- pluskwy nie przeżyją ekstremalnych temperatur.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.