To odkrycie doprowadzi do przepisania podręczników medycznych

Lekarzom z University of Virginia School of Medicine udało się właśnie dokonać naprawdę przełomowego odkrycia i to w dziedzinie, w której – jak mogłoby się zdawać – wszystko już zostało odkryte. Odnaleźli oni bezpośrednie połączenie między mózgiem, a układem odpornościowym organizmu.Nowo odkryte naczynia umykały wszystkim, którzy przyglądali się wcześniej układowi limfatycznemu, a mogą one przynieść rewolucję w leczeniu chorób neurologicznych począwszy od autyzmu, przez chorobę Alzheimera aż po stwardnienie rozsiane. Jego odkrywcy podeszli do sprawy z innej strony niż zazwyczaj – zadali oni sobie pytanie – dlaczego często choroby neurologiczne mają podłoże immunologiczne?dpowiedź jest prosta – ponieważ mózg, jak każda inna tkanka, jest bezpośrednio podłączony do układu limfatycznego i faktycznie – udało się takie połączenie odnaleźć w oponach mózgowych. Autorzy odkrycia twierdzą, że naczynia łączące mózg z układem limfatycznym mogły tak długo umykać lekarzom, ponieważ biegną wzdłuż ważnych naczyń krwionośnych znajdując się bardzo blisko nich, a dodatkowo biegną w obszar zatok, który ciężko jest obrazować.

Jest to odkrycie wielkie, bo doprowadzi do przepisania podręczników medycznych, ale nie tylko z tego względu – może ono doprowadzić do prawdziwego przełomu w leczeniu wielu chorób mózgu.

Źródło: University of Virginia School of Medicine

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.