Już niedługo…szczepionki w proszku

Skład szczepionek i ich wpływ na dzieci wywołuje coraz więcej kontrowersji nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Według najnowszych badań międzynarodowych zespołów naukowców, szczepionki nie powodują chorób ze spektrum autyzmu,

Świat medycyny i koncernów farmaceutycznych, bez względu na to, co myśli społeczeństwo, nie może pogrążać się w stagnacji i musi iść do przodu. Obojętnie czy jesteśmy za szczepieniami, czy też nie, rozwój tej gałęzi medycyny może okazać się zbawienny dla lepszej jakości życia i zdrowia populacji ludzkiej.

Unia Europejska zainicjowała właśnie nowy projekt o nazwie MACIVIVA. W jego ramach trwają badania i eksperymenty nad przygotowaniem nowej odmiany szczepionek, które nie będą podawane ludziom w formie płynnej, lecz stałej, a dokładnie w proszku.

Dzięki szczepionkom udało się ograniczyć czy nawet całkowicie wyeliminować takie choroby jak polio, WZW typu A czy różyczkę. Niestety, nie jest tajemnicą, że nie są one idealne i mają mnóstwo wad, które czasem mogą wyrządzić więcej złego niż dobrego dla zdrowia osoby zaszczepionej.

4 myśli na temat “Już niedługo…szczepionki w proszku

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.