Już niedługo…szczepionki w proszku

Skład szczepionek i ich wpływ na dzieci wywołuje coraz więcej kontrowersji nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Według najnowszych badań międzynarodowych zespołów naukowców, szczepionki nie powodują chorób ze spektrum autyzmu,

Świat medycyny i koncernów farmaceutycznych, bez względu na to, co myśli społeczeństwo, nie może pogrążać się w stagnacji i musi iść do przodu. Obojętnie czy jesteśmy za szczepieniami, czy też nie, rozwój tej gałęzi medycyny może okazać się zbawienny dla lepszej jakości życia i zdrowia populacji ludzkiej.

Unia Europejska zainicjowała właśnie nowy projekt o nazwie MACIVIVA. W jego ramach trwają badania i eksperymenty nad przygotowaniem nowej odmiany szczepionek, które nie będą podawane ludziom w formie płynnej, lecz stałej, a dokładnie w proszku.

Dzięki szczepionkom udało się ograniczyć czy nawet całkowicie wyeliminować takie choroby jak polio, WZW typu A czy różyczkę. Niestety, nie jest tajemnicą, że nie są one idealne i mają mnóstwo wad, które czasem mogą wyrządzić więcej złego niż dobrego dla zdrowia osoby zaszczepionej.

4 responses to “Już niedługo…szczepionki w proszku

  1. Ile jest przypadkow autyzmu na 100 000 szczepionych? 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.