Starość będzie można leczyć?

Nadchodzi zmiana – lekarze i naukowcy chcą aby starość została oficjalnie uznana za stan, który można leczyć, dzięki czemu badania nad lekami przedłużającymi życie mogłyby ruszyć z miejsca, a później leki te mogłyby trafić do aptek.Nir BArzilai z nowojorskiego Albert Einstein College of Medicine uważa, że obecna walka z chorobami związanymi ze starością jest walką z wiatrakami – gdy uda się pokonać jedną, zaraz pojawia się następna, dlatego on i grupa innych naukowców wierzy, że najlepszą metodą walki o zdrowie byłoby przedłużenie młodości.

Wspólnie z kolegami chce on przeprowadzić testy kliniczne Targeting Aging with Metformin (TAME) – w których metformina, związek znany medycynie już od średniowiecza i używany dziś do walki z cukrzycą, ma zostać podany grupie pacjentów w podeszłym wieku, znajdujących się w grupie ryzyka lub cierpiących już z powodu jednej lub kilku chorób związanych ze starością.

Jeśli w trakcie tego badania uda się osiągnąć pozytywny wynik, a więc zwalczy się przynajmniej część objawów starzenia, amerykańska Agencja Żywności i Leków może uznać starzenie za stan, który można leczyć, a dzięki temu naukowcy otworzyliby sobie drzwi do skarbca – zwiększone fundowanie powinno znacznie przyspieszyć badania nad zatrzymaniem starzenia.

Autorzy tej propozycji podkreślają, że wcale nie chodzi im o nieśmiertelność, ale po prostu o umożliwienie dłuższego życia w lepszych warunkach.

Źródło: Nature

 

2 responses to “Starość będzie można leczyć?

  1. Australia przoduje w takich badaniach wiec moze sie zalapie; 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.