Starość będzie można leczyć?

Nadchodzi zmiana – lekarze i naukowcy chcą aby starość została oficjalnie uznana za stan, który można leczyć, dzięki czemu badania nad lekami przedłużającymi życie mogłyby ruszyć z miejsca, a później leki te mogłyby trafić do aptek.Nir BArzilai z nowojorskiego Albert Einstein College of Medicine uważa, że obecna walka z chorobami związanymi ze starością jest walką z wiatrakami – gdy uda się pokonać jedną, zaraz pojawia się następna, dlatego on i grupa innych naukowców wierzy, że najlepszą metodą walki o zdrowie byłoby przedłużenie młodości.

Wspólnie z kolegami chce on przeprowadzić testy kliniczne Targeting Aging with Metformin (TAME) – w których metformina, związek znany medycynie już od średniowiecza i używany dziś do walki z cukrzycą, ma zostać podany grupie pacjentów w podeszłym wieku, znajdujących się w grupie ryzyka lub cierpiących już z powodu jednej lub kilku chorób związanych ze starością.

Jeśli w trakcie tego badania uda się osiągnąć pozytywny wynik, a więc zwalczy się przynajmniej część objawów starzenia, amerykańska Agencja Żywności i Leków może uznać starzenie za stan, który można leczyć, a dzięki temu naukowcy otworzyliby sobie drzwi do skarbca – zwiększone fundowanie powinno znacznie przyspieszyć badania nad zatrzymaniem starzenia.

Autorzy tej propozycji podkreślają, że wcale nie chodzi im o nieśmiertelność, ale po prostu o umożliwienie dłuższego życia w lepszych warunkach.

Źródło: Nature

 

Opublikowane przez Maria Bereziak

Witaj, Miło Cię tutaj widzieć! Oto moja wizytówka. Ukończyłam kursy I i II stopnia z Towaroznawstwa Ziołowego i Ziołolecznictwa w 1991 roku w Poznaniu w Instytucie Roślin Zielarskich i Przetworów Zielarskich. Prowadziłam 25 lat zielarnię w Warszawie. Obecnie jestem na emeryturze, nadal prowadzę gabinet medycyny naturalnej- wspomagam leczenie konwencjonalne- ziołoterapią. Obecnie udzielam porad internetowo. Potrzebujesz mojej porady zdrowotnej- serdecznie zapraszam do kontaktu, pisz na maila: tilikum52@onet.eu

2 myśli w temacie “Starość będzie można leczyć?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: